Menu
Časopis Chip

Total Outlook Converter Pro

Total Outlook Converter Pro

Program Total Outlook Converter umí převádět e-maily z poštovního klienta Outlook na soubory v dlouhé řadě různých formátů. Plná verze - Chip 05/2017.

Jestliže potřebujete archivovat či jinak pracovat s e-maily mimo aplikaci Outlook, bude se vám hodit nástroj na jejich hromadný export.

Aplikace Total Outlook Converter se umí propojit s Outlookem a zobrazit kompletní seznam složek a e-mailů ze všech vašich poštovních účtů, které máte k Outlooku připojeny. E-maily pak můžete řadit a filtrovat podle různých kritérií (odesílatel, předmět, datum atd.) nebo vyhledávat v jejich obsahu. Následně je možné e-mailové zprávy jednotlivě nebo i hromadně exportovat v dlouhé řadě různých formátů. Zajímavý je především export do dokumentů ve formátech DOC či PDF, HTML stránek nebo třeba obrázků ve formátech JPEG či TIFF. V některých případech se může hodit i export do tabulek ve formátu XLS. V programu Total Outlook Converter lze přitom exportovat nejen samotný textový obsah e-mailů, ale také jejich hlavičky a případné přílohy. Pro export zpráv je možné si připravit šablony nastavení a nechybí například ani funkce na automatické pojmenovávání exportovaných souborů.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Plnou verzi programu Total Outlook Converter můžete po instalaci používat celý jeden rok, konkrétně do konce června 2018. Běžná cena licence této aplikace činí téměř 2 500 korun. Licence bez updatu a technické podpory je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při prvním spuštění programu Total Outlook Converter je třeba zavřít aplikaci Outlook, aby mohla aplikace Total Outlook Converter získat obsah e-mailových účtů. Následně je možné začít filtrovat a vyhledávat zprávy a provádět jejich (třeba i hromadný) export do zvoleného formátu. V nastavení exportu e-mailů lze volit mezi uložením každé zprávy do samostatného souboru ve zvoleném formátu, nebo spojením všech vybraných zpráv do společného výstupu. Dále si vyberete pole z hlavičky a obsahu e-mailu k exportu a například i formátování obsahu ve výstupním dokumentu. Při hromadném exportu většího množství e-mailů přijde vhod funkce na automatické pojmenovávání výstupních souborů s využitím data, předmětu nebo třeba odesílatele e-mailu. Z vlastního nastavení konverze je možné vytvořit příkazový soubor pro automatizovanou práci s e-maily.

Výrobce programu Total Outlook Converter nabízí i dlouhou řadu dalších nástrojů na konverzi obsahu z různých aplikací. Například program Total Thunderbird Converter, který převádí e-maily z oblíbeného open-source poštovního klienta. Total Webmail Converter pak zvládne to samé s obsahem Gmailu i dalších webmailů s přístupem přes protokol POP3. Nástroj OST to PST Converter pak slouží k převodu mezi soubory s obsahem z Microsoft Exchange (OST) a Outlooku (PST). 

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání