Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Undeleter

Undeleter

Jednoúčelový program pro obnovu smazaných souborů je svým snadným ovládáním vhodný zejména začátečníkům. Plná verze - Chip 05/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Soubor je pryč? Žádný stres, Ashampoo Undeleter dokáže obnovit smazané soubory pomocí pár kliknutí.

Ashampoo Undeleter umí obnovit soubory, které jsou na pevním disku stále fyzicky umístěné, jen byl smazán záznam o jejich existenci. Nejčastěji se tal děje, kdy vyhodíte soubor do koše a ten následně vysypete. Případně pokud nevratně mažete soubory pomocí kombinace kláves [Shift]+[Del]. Tím je odstraněna informace o existenci souboru, ale ten je stále na disku fyzicky přítomen. Undeleter dokáže proskenovat fyzický nosič dat a pokusit se zrekonstruovat původní soubory. Pokud ještě nejsou přepsány jinými daty, většinou jde o úspěšný proces. Pokud však část struktury disku už byla přepsána, pokusí se Undeleter alespoň o částečnou rekonstrukci. K poškození souborů může dojít i při neukončeném zápisu dat na pevný disk způsobený vynuceným restartem nebo předčasným vyjmutím USB flash disku z portu počítače. Undeleter zvládne opravdu jen základní funkce pro obnovení dat a neporadí si s rozsáhlejšími chybami a zásahy do struktury disku, jako je například smazaný nebo ztracený diskový oddíl, pomalé formátování apod. Vše funguje velmi jednoduše a automaticky, díky ovládání v českém jazyce zvládne nalezení a obnovení souboru opravdu každý.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 200 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V prvním kroku vyberte diskovou jednotku, ze které chcete soubory obnovovat. Lze vybrat pouze celé diskové jednotky. Po kliknutí na »Hledat« se zobrazí smazané soubory. Soubor ukládejte na jiný disk, než ze kterého data obnovujete. Ideálně na externí USB flash disk. Řádek »Stav« ukazuje, zda bude možné soubor obnovit. O úspěšném obnovení informuje dialogové okno.

Používání aplikace je extrémně jednoduché. Nejprve vyberete diskovou jednotku, na které se nachází smazaný soubor. Poté kliknete na tlačítko »Hledat«. Několik desítek sekund bude program prohledávat disk a hledat soubory. Nakonec zobrazí jejich seznam. Vypíše kompletní cestu k souboru, takže okamžitě vidíte, kde byl uložen. V dalším samostatném sloupci se vypíše přípona souboru, sloupec můžete setřídit podle názvu, takže pokud hledáte konkrétní typ souboru, uvidíte je všechny u sebe. V posledním sloupci vidíte stav souboru. Co to znamená? Je zobrazeno, do jaké míry bude možné soubor obnovit. Pokud je napsáno, že je stav »Výborný«, tak velmi jednoduše bude možné obnovit celý soubor. Pokud je stav »Dobrý«, ještě stále je soubor v takové kondici, že jej bude možné celý obnovit. Dalším stupněm je »Špatný« a v tomto případě už je malá část souboru definitivně přepsaná. Pokud se jedná třeba o fotografii, nemusí to být problém, zkrátka jen část fotografie „nebude“. U ostatních typů souborů čekejte spíše problémy. Nejhorším stavem je »Ztracený«. Jak název napovídá, soubor už nebude možné obnovit. Respektive obnoví jej, ale jelikož je větší část souboru přepsaná, tak se vám jej nepodaří otevřít.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨