Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

UnHackMe 10

UnHackMe 10

Existuje celá rodina nebezpečného softwaru, se kterou si běžné antiviry neporadí. Právě na trojany, rootkity a spyware se zaměřuje program UnHackMe. Specialitou je pak síťový skener, který zabraňuje spouštění Java skriptů pro těžbu kryptoměn spouštěných na nebezpečných internetových stránkách pomocí nezabezpečených browserů. Plná verze - Chip 04/2019.

Máte ve svém počítači instalován základní antivir, ale rádi byste ještě dále zvýšili jeho zabezpečení? UnHackMe je řešením, které hledáte.

Program UnHackMe nepracuje jako klasický antivir, ale přidává do vašeho počítače další vrstvu ochrany před škodlivým softwarem. Nedochází proto k vzájemnému ovlivňování výsledků skenování, ani k nežádoucímu zpomalování počítače. UnHackMe má unikátní technologii, kterou na vyžádání důkladně prohledá registry, soubory, běžící procesy a síťová připojení. Jeho specialitou jsou různé typy škodlivého softwaru, ať už se jedná o rootkity, trojské koně, spyware, viry, červy, potenciálně nechtěné a nebezpečné aplikace a procesy nebo nebezpečné doplňky pro internetové prohlížeče a různé typy nevyžádaného přesměrování. Kontrola sice funguje na vyžádání, nechybí ale ani obdoba kontroly na pozadí Windows. Pouze je třeba si naplánovat, s jakou frekvencí v minutách bude počítač kontrolován. V nastavení »Settings« najdete předvolby pro sken paměti a sken pevného disku. Aktivovat můžete také kontrolu počítače při každém restartu. Určitě je vhodné nechat trvale aktivní síťový štít, který v reálném čase dohlíží na internetové prohlížeče. Tento modul obsahuje i tzv. blocklist s nebezpečnými internetovými servery, do kterých je vstup blokován.

Program je určen pro zkušené uživatele. Je vždy nezbytné mít jasno v tom, co přesně se chystáte s programem UnHackMe upravit, změnit či zlikvidovat. V případě neopatrného použití byste totiž mohli snadno způsobit nestabilitu operačního systému vašeho počítače. Proto doporučujeme program používat velmi obezřetně a s rozmyslem. Pomocníka pro bezpečné vyčištění počítače obsahuje verze Premium za příplatek.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 500 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí s update antivirových definic, ovšem bez možnosti updatu programu a bez technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V hlavním okně aplikace UnHackMe, na záložce »Scan«, je důležité v zásadě pouze tlačítko »Check Me Now!«, kterým se spouští kontrola počítače na výskyt škodlivého softwaru (včetně možnosti využít on-line antiviry). Dříve než se tak stane, proběhne ještě blesková aktualizace databáze škodlivého softwaru, takže je dobré mít v okamžiku testování počítač připojený k internetu. S internetovými prohlížeči souvisí identifikace potenciálně škodlivých doplňků těchto aplikací na kartě »6) Bowser Plugins«. Odstranění doplňků, označených jako nebezpečné zahájíte tlačítkem »Remove Checked«. Pak je třeba příslušný prohlížeč zavřít a pokračovat tlačítkem »Start Fixing«. Dříve než se pustíte do kontroly počítače, věnujte pozornost předvolbám nastavení. Ověřte si, že je označena předvolba »Active« v části »Boot-time scan«, včetně nastavení »Gaming Mode«. UnHackMe pak bude pravidelně kontrolovat operační paměť počítače a nebude vás rušit informačními hláškami.

Tvůrci programu UnHackMe nabízejí i další šikovné nástroje. Najdete je v horním menu »Tools«. RegRun Reanimator je nástroj na detekci a odstranění virů a dalších typů škodlivého softwaru, který se spouští ještě dříve než Windows, bohužel běžné antiviry mohou mít právě s jeho detekčními procesy problém. Program umožňuje provést kontrolu lokálního disku pro nebezpečné soubory, stejně tak si poradí s analýzou na vzdáleném počítači připojeném k síti. Součástí je funkce pro opravu problémů a čištění Windows po odstranění virových infekcí. Je schopen se vypořádat s odemknutím editoru registru nebo zpřístupněním souborů, které byly virem napadeny, případně vyhledat a stáhnout chybějící knihovny systému. Program také dokáže zálohovat a obnovovat důležitá systémová nastavení.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání