Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

UnHackMe 9

UnHackMe 9

Existuje celá rodina nebezpečného softwaru, se kterou si běžné antiviry neporadí. Právě na škodliviny, nazývané rootkity, se zaměřuje program UnHackMe. Plná verze - Chip 03/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Máte ve svém počítači instalován základní antivir, ale rádi byste ještě dále zvýšili jeho zabezpečení? UnHackMe je řešením, které hledáte.

Program UnHackMe 9 nepracuje jako klasický antivir, ani jej nenahrazuje. Jeho specialitou je vyhledávání různých typů škodlivého softwaru, ať už se jedná o rootkity, trojské koně, spyware, viry, červy nebo nebezpečné doplňky pro internetové prohlížeče. Kontrola programu UnHackMe funguje na vyžádání, nechybí ale ani obdoba kontroly na pozadí Windows. Pouze je třeba si zvolit, s jakou frekvencí (v minutách) bude UnHackMe počítač kontrolovat, popřípadě aktivovat kontrolu počítače při každém restartu. Plná verze UnHackMe přidá do vašeho počítače další vrstvu ochrany před škodlivým softwarem, kterou můžete kombinovat se stávajícím antivirovým programem. Zároveň je ale vždy nezbytné mít jasno v tom, co přesně se chystáte s programem UnHackMe zlikvidovat či změnit. V případě neopatrného použití byste totiž mohli snadno způsobit nestabilitu operačního systému vašeho počítače. Proto doporučujeme program používat velmi obezřetně a s rozmyslem.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 500 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V hlavním okně aplikace UnHackMe, na záložce »Check«, je důležité v zásadě pouze tlačítko »Check Me Now!«, kterým se spouští kontrola počítače na výskyt škodlivého softwaru (včetně možnosti využít on-line antiviry). Dříve než se tak stane, proběhne ještě blesková aktualizace databáze škodlivého softwaru, takže je dobré mít v okamžiku testování počítač připojený k internetu. S internetovými prohlížeči souvisí identifikace potenciálně škodlivých doplňků těchto aplikací na kartě »6) Bowser Plugins«. Odstranění doplňků, označených jako nebezpečné zahájíte tlačítkem »Remove Checked«. Pak je třeba příslušný prohlížeč zavřít a pokračovat tlačítkem »Start Fixing«. Dříve než se pustíte do kontroly počítače, věnujte pozornost předvolbám nastavení. Ověřte si, že je označena předvolba »Active« v části »Monitoring in the background«, včetně nastavení »Gaming Mode«. UnHackMe pak bude pravidelně kontrolovat operační paměť počítače a nebude vás rušit informačními hláškami.

Tvůrci programu UnHackMe nabízejí i další šikovné nástroje. Najdete je v menu »Tools«. RegRun Reanimator je nástroj na detekci a odstranění virů a dalších typů škodlivého softwaru, který se spouští ještě dříve než Windows, takže běžné antiviry mohou mít s jeho detekčními procesy problém. Program umožňuje provést kontrolu lokálního disku pro nebezpečné soubory, stejně tak si poradí s analýzou na vzdáleném počítači připojeném k síti. Součástí je funkce pro opravu problémů a čištění Windows po odstranění virových infekcí. Je schopen se vypořádat s odemknutím editoru registru nebo zpřístupněním souborů, které byly virem napadeny, případně vyhledat a stáhnout chybějící knihovny systému. Program dokáže zálohovat a obnovovat důležitá systémová nastavení.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨