Menu
Časopis Chip

UnInstaller 10

UnInstaller 10

UnInstaller 10 | Krabice: koláž CHIPu

Program Ashampoo UnInstaller dokáže z počítače kompletně odstranit všechny nepoužívané aplikace, a ještě po nich zamést stopy na pevném disku i v registru. Plná verze - Chip 07/2022.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Co by byl úklid počítače bez odstranění nepoužívaných programů? Ale co když nejdou odinstalovat standardní cestou? Pomůže vám odinstalační specialista.

Hlavním úkolem aplikace Ashampoo UnInstaller je sledovat instalace nových programů, zaznamenávat všechny provedené změny na disku počítače a v registru Windows, a pak v případě potřeby zbytečné programy zase odstranit a vrátit počítač do původního stavu. To samé přitom Ashampoo UnInstaller umí provést také s programy, které jsou již v počítači instalovány – dokonce včetně součástí výbavy systému Windows, kterých byste se nejraději zbavili. Ale to ještě není vše – Ashampoo UnInstaller zvládne ještě mnohem víc.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

S očistou počítače od zbytečností můžete pokračovat odstraněním nepotřebných doplňků, historie a dočasných dat internetových prohlížečů, vyhledáním a smazáním nepotřebných souborů na pevném disku a vyčištěním registru Windows od poškozených a zbytečných záznamů. Nepotřebná data umí Ashampoo UnInstaller spolehlivě zlikvidovat jejich několikanásobným přepsáním.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7-11 (32/64 bit)
  • Registrace do konce července 2022

Plnou verzi programu Ashampoo UnInstaller 10 v ceně 700 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení včetně průběžných aktualizací, ovšem bez nároku na technickou podporu a upgrade na vyšší verzi. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Období provedení registrace, instalace a aktivace je zaručeno do konce července 2022.

uni-01

Svoji hlavní úlohu – kompletní odinstalování nepotřebných programů – plní Ashampoo UnInstaller díky detailnímu monitorování instalačního procesu nových programů. V hlavním okně aplikace použijte funkci „Instalovat“, zvolte příslušný instalační balíček nového programu a pak proveďte jeho instalaci. Nakonec klikněte na tlačítko „Instalace dokončena“. | Zdroj: UnInstaller 10

uni-02

Ashampoo UnInstaller umí kvalitně odstranit i programy, ke kterým neexistuje záznam změn provedených během jejich instalace. Kliknutím na „Aplikace“ se dostanete k seznamu všech instalovaných programů, kde můžete vybrat aplikace k odstranění. Ashampoo UnInstaller použije standardní odinstalační proceduru a pak po aplikaci zamete. | Zdroj: UnInstaller 10

uni-03

Pokud vám vadí, kolika aplikacemi a doplňky vybavil Microsoft svoje Windows, pomůže vám program Ashampoo UnInstaller s odstraněním všech zbytečností. V nabídce „Aplikace Windows“ zjistíte, že aplikací integrovaných do Windows je několik desítek. | Zdroj: UnInstaller 10

Velmi užitečnou funkcí programu Ashampoo UnInstaller je možnost odinstalovat nepotřebné aplikace a součásti Windows, kterými Microsoft tento operační systém bohatě vybavil. V nabídce „Aplikace Windows“ můžete označit nástroje z výbavy operačního systému, které nepoužíváte a chcete se jich zbavit. Bohužel není vyloučeno, že je některá z budoucích větších aktualizací přes Windows Update vrátí zpět do hry nebo že nepřidá další softwarový balast. Podobně lze hromadně odstranit i rozšíření internetových prohlížečů Chrome, Firefox, Edge nebo Opera.

Nejnovější verze aplikace Ashampoo UnInstaller 11 přidává vedle plné podpory systému Windows 11 například i automatickou detekci zahájení a dokončení procesu instalace, rychlé odinstalování nepotřebných programů jedním kliknutím nebo kompletní odinstalování softwaru i v případě, že jsou poškozeny jeho odinstalační rutiny. Dále vylepšeny byly také funkce na odstranění všech pozůstatků po odinstalovaných programech.

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2022

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2022


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení