Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

UnInstaller 6

UnInstaller 6

Program Ashampoo UnInstaller odstraní všechny nepotřebné aplikace z vašeho počítače a uklidí po nich všechny pozůstatky na disku i v registru. Plná verze - Chip 07/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Pokud zkoušíte programy ve Windows, je dobré nechat jejich odinstalaci na specialistovi, který monitoruje změny v systému a uvede jej do původního stavu.

Programy používané pod Windows nechávají i po svém odinstalování po sobě mnoho pozůstatků – ať už v podobě zbytečných dat na disku, nepotřebných záznamů v registru, zástupců nebo změn v nastavení operačního systému. UnInstaller vám pomůže s kompletním odinstalováním programů a navrácením Windows do stavu před jejich instalací. Aplikace sleduje celý instalační proces nových programů, zaznamená všechny provedené změny, a proto může vrátit počítač do původního stavu ve chvíli, kdy již některý z programů nepotřebujete a chcete jej odinstalovat. Kromě toho UnInstaller nabízí ještě mnoho dalších funkcí a nástrojů pro vyčištění počítače, zrychlení jeho práce a zvýšení stability. Vedle správy bodů obnovy v něm totiž najdete také funkce na vyhledání a odstranění prázdných a složek, nepotřebných a duplicitních souborů, defragmentaci disků a rovněž i vyčištění registru Windows.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Pro čtenáře Chipu je připravena plná verze programu UnInstaller 6, který svojí výbavou odpovídá starší komerční verzi aplikace. Licence nové verze programu Ashampoo UnInstaller 7 přijde zhruba na 560 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Svoji hlavní úlohu – kompletní odinstalování nepotřebných programů – plní UnInstaller díky detailnímu monitorování instalačního procesu nových programů. V hlavním okně aplikace použijte funkci »Install«, zvolte příslušný instalační balíček nového programu a pak proveďte jeho instalaci. Nakonec klikněte na tlačítko »Stop«. Ashampoo UnInstaller umí kvalitně odstranit i programy, ke kterým neexistuje záznam změn provedených během jejich instalace. Kliknutím na »Uninstall« se dostanete k seznamu všech instalovaných aplikací, kde můžete vybrat programy k odstranění. Ashampoo UnInstaller použije standardní odinstalační proceduru a pak po aplikaci zamete. V nabídce »Tools« najdete sadu užitečných nástrojů na vylepšení kondice a vyčištění vašeho počítače. Můžete například odstranit pozůstatky po surfování na internetu, defragmentovat pevný disk, vyhledat duplicitní soubory nebo například bezpečně přemazat již nepotřebná data. Nechybí ani funkce na obnovu smazaných dat.

Program UnInstaller vám dává hned v prvním kroku instalace na výběr z řady překladů uživatelského rozhraní, ale čeština mezi podporovanými jazyky chybí. Můžete se ale rozhodnout pro slovenštinu. Pokud volbu neprovedete hned během instalace, můžete jazyk aplikace změnit kdykoli později. Použijte volbu »Settings« z hlavního okna programu a na záložce »Language« zvolte příslušnou jazykovou verzi. To samé platí i o grafickém vzhledu uživatelského rozhraní, kdy máte na výběr ze tří různých variant. Změnu provedete v nastavení na kartě »Skin«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨