Menu
Časopis Chip

Video Enhancer

Video Enhancer

Aiseesoft Video Enhancer dokáže opravit běžné nedostatky videozáběrů jako špatná expozice, roztřesení, šum, nízké rozlišení nebo špatnou orientaci. Plná verze - Chip 08/2017.

Potřebujete sestříhat, upravit nebo trochu vylepšit video pořízené kamerou smartphonu? Máme pro vás jednoduché, ale velmi funkční řešení.

Program Aiseesoft Video Enhancer pracuje se všemi běžnými formáty videa, takže se nemusíte omezovat jen na záběry pořízené vaším smartphonem či digitální kamerou, ale můžete pracovat i s filmy a videoklipy staženými z internetu. Podporován je dokonce i moderní formát H.265/HEVC, ve kterém je často kódováno video se 4K rozlišením. Všechny běžně používané i velmi exotické formáty videa jsou podporovány jak na vstupu, tak i výstupu z programu, kde se k nim navíc přidává i podpora 3D videí. Kromě zmíněného převodu do 3D (hned v několika formátech, podle toho, jaké máte k dispozici 3D brýle pro sledování výsledného filmu), umí Aiseesoft Video Enhancer rovněž přepočítat obraz videa pro zvýšení jeho rozlišení (až do 4K), automaticky optimalizovat expozici (jas a kontrast) videozáběrů, odstranit šum, způsobený často nedostatečným osvětlením při natáčení, nebo redukovat roztřesení záběrů, pořízených bez stativu, nejčastěji jen smartphonem z ruky.
K tomu se přidává celá řada standardních nástrojů na úpravu videí, jako je střih, otáčení nebo ořezávání záběrů, manuální úprava jasu, kontrastu a sytosti barev nebo vložení textového či obrazového vodoznaku. Velká výhoda programu Aiseesoft Video Enhancer spočívá i v tom, že má podstatně přehlednější uživatelské rozhraní a jednodušší ovládání než běžné aplikace na úpravy videí. Poradí si s ním tedy i úplní začátečníci, kteří se i bez překladu do češtiny v prostředí programu Aiseesoft Video Enhancer jistě rychle zorientují.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Aiseesoft Video Enhancer můžete používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a aktualizace. Běžná cena časově neomezené licence programu činí bezmála 700 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program Aiseesoft Video Enhancer možná na první pohled vypadá jako další z řady nástrojů na jednoduché stříhání, spojování a export videoklipů ve zvoleném formátu. Ale to byste možnosti této aplikace velmi podcenili. Nabízí mnohem víc, ovšem v přehledném a snadno ovladatelném prostředí. Hlavním tahákem aplikace Aiseesoft Video Enhancer je automatické vylepšení videí, tedy zvýšení jejich rozlišení, korekce expozice záběrů nebo odstranění šumu a roztřesení obrazu. Kromě přepočítání do 4K rozlišení je velmi zajímavá i možnost konverze do různých typů 3D zobrazení. Připravené profily pro export videa zahrnují všechny myslitelné formáty, 4K a 3D video nebo videosoubory, připravené pro přehrávání ve smartphonech, tabletech, herních konzolích či chytrých televizích. Všechny parametry exportovaných videí ale můžete nastavit i ručně.

Aiseesoft Video Enhancer dokonale podporuje uživatele i v okamžiku exportu upraveného videa nebo i jednoduché konverze videozáběrů do jiného formátu. K dispozici jsou totiž desítky připravených profilů pro export videa pro přehrávání v různých typech smartphonů, tabletů, herních konzolí, multimediálních přehrávačů nebo třeba i v chytrých televizích. Dále máte na výběr z dlouhé řady profilů standardních formátů, lišících se především rozlišením obrazu nebo typem použitého kodeku. Navíc lze z videí ukládat jen zvukovou stopu v běžných i bezeztrátových hudebních formátech a připravit videa pro další zpracování v (polo)profesionálních videoeditorech nebo pro nahrání na oblíbené videoservery. Při konverzi si navíc vždy můžete zvolit i použitou zvukovou stopu a titulky a samozřejmě v plné šíři upravovat rozlišení, snímkovou frekvenci, datový tok i další kvalitativní parametry videí.

Seznam všech plných verzí v Chipu 08/2017

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání