Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

VPN Seed4.Me

VPN Seed4.Me

Na rozdíl od částečných zabezpečení omezujících se jen na internetové prohlížeče, ochrání VPN služba kompletní síťový provoz počítače nebo mobilu. Plná verze - Chip 03/2019.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Na nebezpečí otevřených Wi-Fi sítí vás upozorňujeme opakovaně. Prostřednictvím VPN bude ale vaše internetová komunikace vždy bezpečná a soukromá.

Aplikace VPN Seed4.Me zašifruje a anonymizuje vaše internetové připojení pro bezpečnější surfování nebo zpřístupnění regionálně omezených služeb. Program Seed4.Me má především velmi snadné ovládání, takže si s ní mohou svoji internetovou komunikaci zabezpečit i uživatelé, kteří jinak o nastavování VPN připojení a přesměrování přes proxy servery v cizích zemích vůbec nic netuší. Stačí si jen zvolit zemi pro přesměrování internetového připojení a kliknout na jediné tlačítko. Další výhodou je dostupnost mobilních aplikací pro platformy Android a iOS, takže můžete se VPN Seed4.Me surfovat bezpečně i ze svého smartphonu či tabletu. V nastavení aplikace VPN Seed4.Me v počítači si můžete aktivovat automatické připojování k VPN nebo tzv. »Kill-Switch«, tedy funkci, která zablokuje veškerá internetová připojení z počítače, pokud nebude VPN aktivní. Funkce »Shadow Mode« pak zkusí obejít omezení sítí, ve kterých jsou aplikována striktní pravidla provozu a přístupu k různými službám.

Službu VPN Seed4.Me lze použít k bezpečnému přesměrování běžného síťového provozu, jako je procházení internetu, čtení e-mailů a sledování sociálních sítí. Kapacita této sítě však neumožňuje nerušené plynulé sledování videa ve vyšším rozlišení.

  • Plná verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 03/2019
  • Info: seed4.me
  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace VPN Seed4.Me můžete po jednoduché registraci na internetu používat po dobu jednoho roku bez omezení funkcí nebo objemu dat přenesených přes VPN. Běžná cena roční licence programu VPN Seed4.Me je kolem 750 Kč. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ihned po spuštění programu Seed4.Me si můžete vybrat zemi, prostřednictvím které bude vaše internetové připojení přesměrováno. Pokud vám jde jen o anonymizaci pohybu po internetu, není důležité, jakou zemi zvolíte. Pro přístup ke geograficky omezeným službám je pak třeba zvolit zemi, ze které mají uživatelé ke službě přístup. Po spuštění se aplikace Seed4.Me usídlí v oznamovací oblasti hlavního panelu (vedle hodin), odkud ji můžete kliknutím na její ikonu vyvolat. Tlačítkem »Connect« se připojíte k internetu prostřednictvím serveru ve zvolené zemi a během chvilky můžete v okně aplikace vidět vaši novou IP adresu, pod kterou bude váš počítač v síti vystupovat. Ve verzi pro Android má aplikace Seed4.Me šikovnou funkci tzv. důvěryhodných sítí. V nabídce »Trusted Networks« můžete označit důvěryhodné Wi-Fi sítě, typicky vaši domácí síť, pro které se nebude používat šifrování a přesměrování přes zahraniční servery.

Instalace a úvodní nastavení aplikace VPN Seed4.Me v mobilních zařízeních s Androidem a iOS se oproti klientskému programu ve Windows mírně liší. V Androidu nebo iPhonu přejděte po spuštění aplikace do nabídky »Setup«, zde použijte volbu »Login« a následně zadejte e-mail a heslo k vašemu uživatelskému účtu. V mobilu pak ještě musíte potvrdit výzvu na přesměrování internetového připojení přes VPN. Dále už stačí jen zvolit zemi pro přesměrování a kliknout na tlačítko »Connect«.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨