Menu
Časopis Chip

VSDC Video Editor Pro 5.7

VSDC Video Editor Pro 5.7

VSDC Video Editor je velmi kvalitní videoeditor s pokročilými funkcemi na úpravu záběrů a vytvoření vlastního filmu nebo videoprezentace z fotek.  Plná verze - Chip 04/2017.

Nemáte-li mnoho zkušeností s pokročilými videoeditory, mohl by vám vyhovovat program s přehledným ovládáním, ale zároveň i velmi bohatou výbavou.

Program VSDC Video Editor pracuje se všemi běžnými formáty videa, tedy samozřejmě i se záběry pořízenými kamerou smartphonu, fotkami a zvukovými soubory, určenými k použití jako hudební podkres nebo třeba namluvený komentář. Kromě toho umí VSDC Video Editor pořizovat videozáznam obsahu obrazovky Windows a samozřejmě i oken jednotlivých aplikací. Pro úpravy videa je připravena dlouhá řada nástrojů na střih a úpravy, doladění obrazu (barvy, filtry, efekty), vkládání animovaných efektů nebo přechodových efektů mezi záběry. Detailně lze upravovat i zvukovou stopu vznikajícího filmu, a ještě jej proložit statickými snímky. V nabídce programu VSDC Video Editor nechybí ani pokročilé funkce, jako je klíčování záběrů před barevným pozadím nebo vkládání titulků. Pro hlavní funkce jsou k dispozici průvodci, se kterými bude vaše práce jednodušší.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Úvodní obrazovka programu VSDC Video Editor vám pomůže správě založit váš nový video-projekt. Můžete otevřít prázdnou časovou osu a vložit na ni jednotlivé záběry, ale také začít vytvářet novou video-prezentaci z fotek nebo třeba pořídit záznam obsahu obrazovky vašeho počítače. Funkce na úpravy jednotlivých scén najdete na kartě »Edit«, zatímco karta »Editor« obsahuje nástroje na stříhání a úpravy (aplikaci filtrů, efektů atd.) celých videoklipů. Rovněž zde nechybí přechodové efekty mezi záběry nebo nabídka efektů pro zvukovou stopu filmu. Nejen pro začátečníky může být tvorba vlastního filmu náročná a naučit se perfektně ovládat jakýkoli program na střih a pokročilou editaci videa zabere hodně času. Proto VSDC Video Editor nabízí i funkci průvodce, ve kterém stačí jen poskládat jednotlivé záběry a vložit mezi ně přechodové efekty. Najdete ji pod tlačítkem »Run Wizard«.

Samostatnou kapitolou jsou možnosti exportu videa z aplikace VSDC Video Editor. Na kartě »Export project« totiž nenajdete jen funkce na export do běžných formátů jako jsou AVI, MPEG, WMV či MKV kontejnery, ale také nástroje na přímou konverzi videa a rovněž i vložení značek, typicky pro označení kapitol. Dále se zde ovšem nachází i připravené profily nastavení exportu pro přehrávání videa v různých zařízeních nebo jeho umístění na web. Profily můžete upravovat, nebo si vytvářet vlastní.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2017.


Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání