Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

Webcam Blocker

Webcam Blocker

Webcam Blocker je nástroj na spolehlivé zablokování webkamery i mikrofonu počítače, aby je nebylo možné zmanipulovat škodlivým softwarem nebo cizí aktivitou. Plná verze - Chip 05/2019.

Máte na svém notebooku přelepenou webkameru, protože se bojíte špehování hackery? Máme pro vás mnohem elegantnější a spolehlivější řešení.

Existuje velké množství různých typů škodlivého softwaru, přičemž aktuálně je mezi kyberzločinci oblíbený především ransomware, který zašifruje data na disku a požaduje výkupné, a pak také malware, který se snaží špehovat uživatele prostřednictvím webové kamery a mikrofonu. Právě před tímto typem škodlivého softwaru vás spolehlivě ochrání plná verze programu ShieldApps Webcam Blocker. Tato bezpečnostní aplikace funguje velmi jednoduše – běží neustále na pozadí operačního systému Windows a blokuje přístup všech aplikací k webkameře a/nebo mikrofonu. Stačí jen kliknout na tlačítko programu v oznamovací oblasti hlavního panelu Windows (vedle hodin) a poté deaktivovat webkameru, mikrofon, nebo obojí. ShieldApps Webcam Blocker startuje automaticky s Windows a provedené nastavení vždy zůstává do dalšího přepnutí uživatelem. Program je vhodný pro notebooky i USB webkamery.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu ShieldApps Webcam Blocker můžete po instalaci a aktivaci používat po dobu jednoho roku. Běžná cena licence programu je necelých 900 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Ovládání aplikace ShieldApps Webcam Blocker je extrémně snadné. Po instalaci a spuštění se program usídlí v oznamovací oblasti hlavního panelu Windows (vedle hodin), odkud vyvoláte její okno. Jediným kliknutím pak můžete zablokovat přístup ke kameře a/nebo k mikrofonu. ShieldApps Webcam Blocker nemá prakticky žádná nastavení, ale přesto se po kliknutí na tlačítko s otazníkem (»?«) přesvědčte, že je aktivována funkce »Run on startup«, která zajistí, že se program na blokování webkamery a mikrofonu automaticky spustí při každém restartu počítače. Alternativa aplikace ShieldApps Webcam Blocker pro smartphony a tablety s Androidem se jmenuje Camera & Microphone Blocker a můžete si ji stáhnout a instalovat z Obchodu Play. Šikovné je, že si v aplikaci můžete nastavit i časový harmonogram blokování mikrofonu a kamery.

Odposlouchávání a sledování prostřednictvím mikrofonu a kamery se samozřejmě týká i mobilních zařízení. Proto existuje také mobilní varianta aplikace na blokování přístupu k mikrofonu a kameře, nazvaná Camera & Microphone Blocker. Tento bezpečnostní nástroj, dostupný pro smartphony a tablety s Androidem, blokuje přístup k mikrofonu a kameře instalovaným aplikacím, stejně jako třeba skriptům na webových stránkách. Funkce telefonických hovorů samozřejmě blokováním přístupu k mikrofonu nijak ovlivněna není.

Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2019

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení