Menu
CHIP Speedtest
Časopis Chip

WebSite X5 Start 14

WebSite X5 Start 14

Program WebSite X5 Start 14 umožňuje snadnou a rychlou tvorbu profesionálně vyhlížejících webových stránek a to bez potřeby jakýchkoliv znalostí HTML kódu, javascriptu, kaskádových stylů, programování a dalších zkušeností. Plná verze - Chip 03/2018.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Chcete si vytvořit vlastní web a nevíte jak začít? Nenechte se odradit a vyzkoušejte plnou verzi nástroje WebSite X5 Start 14, pomocí kterého i nezkušený uživatel dokáže vykouzlit povedený web.

rogram WebSite X5 Start 14 obsahuje všechny potřebné nástroje, pomocí kterých snadno a rychle vytvoříte webové stránky, a to i tehdy, když o tvorbě webových stránek nic nevíte. Tvorba stránek je v programu rozčleněna do pěti jednoduchých kroků, mezi kterými můžete během práce libovolně přecházet a upravovat jednotlivé části webu. Tento šikovný nástroj navíc obsahuje velké množství grafických šablon, které tvorbu stránek usnadní a také urychlí. Pomocí rychlého náhledu můžete v průběhu práce kontrolovat vzhled svých stránek. Vytvořené stránky pak snadno nahrajete na server a zveřejníte pomocí integrovaného FTP klienta. Autoři na svém YouTube kanálu nabízejí i řadu praktických videonávodů, které vás podrobněji seznámí s nástroji a možnostmi programu. Zkušenější uživatelé, kteří potřebují vytvářet rozsáhlejší stránky, mohou využít zajímavou slevu, určenou čtenářům Chipu, pro nákup vyšších verzí programu Evolution a Professional, které kromě jiného umožňují tvorbu e-shopů a blogů, optimalizaci stránek pro vyhledávače (SEO) a také automatické přizpůsobení stránek použitému zařízení (např. pro mobilní telefony) – tzv. responsivní web. Vyšší verze programu také nabízí několik stovek dalších grafických šablon a další je možné stáhnout ze stránek autorů programu. Buď můžete využít nabídky bezplatného stažení šablon vytvořených komunitou uživatelů tohoto nástroje, nebo prostřednictvím zakoupených kreditů získat další šablony od autorů programu.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 550 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro max. dva nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno programu je jednoduše a přehledně uspořádáno a tvoří šikovný „rozcestník“. Kliknutím na jedno ze dvou tlačítek »Start« zahájíte tvorbu webových stránek. Další tlačítka slouží pro zobrazení různých internetových stránek autorů programu – YouTube kanálu s videonávody (»Videotutorial«), stránku s šablonami (»Market Place«), stránku kam můžete uložit odkaz své vlastní stránky vytvořené pomocí programu WebSite X5 a stránku pro přihlášení k účtu a nápovědě k programu (»Help Center«). Najdete zde i tlačítko pro vyhledání aktualizací programu. Program nabízí celkem 50 různých šablom, které můžete využít jako základ vytvářených webových stránek. Šablony jsou pro snadnější výběr rozčleněny do kategorií – např. »Hudba a filmy«, »Sporty«, »Cestování a rekreace« a »Věda a příroda«. Při následné tvorbě stránek je navíc možné prvky z jiné šablony zkombinovat s prvky a šablonou vybranou pro základ nového webu. Pokročilá nastavení umožňují i přípravu uvítací obrazovky, která se zobrazí před hlavní domovskou stránku webu. Budou-li vaše stránky ve více jazykových verzích, může pak tato úvodní stránka sloužit pro výběr jazyka. Na úvodní stránku lze vložit obsahovat obrázek, video nebo animaci, nastavit vzhled jejího pozadí a zvolit interval, po jehož uplynutí bude automaticky zobrazena domovská stránka.

Pomocí programu WebSite X5 vytvoříte svoje první webové stránky snadno v pěti jednoduchých krocích. V hlavním okně programu klikněte na tlačítko »Start«, a protože chcete vytvořit nový projekt, klikněte poté ihned na tlačítko »Další«. Poté si vyberte buď prázdný projekt (Blank), chcete-li si webovky vytvořit zcela podle své představy, nebo některou z padesáti dostupných šablon. Šablony jsou pro snadnější výběr rozčleněny do kategorií (např. »Hudba a filmy«, »Sporty«, »Cestování a rekreace« a »Věda a příroda«). Vybraná šablona se načte a nyní je potřeba v prvním kroku zadat základní informace o vytvářeném projektu: název webové stránky, jméno autora, kategorii webové stránky a její adresu. V druhém kroku můžete upravit styl a obsah vybrané šablony a můžete zde i kombinovat různé prvky z různých šablon. Dále můžete v druhém kroku změnit styl textu, polí a tlačítek a upravit vzhled tipů po najetí myší na aktivní prvky stránek. Třetí krok průvodce »Tvorba map« slouží k úpravě struktury (mapy) stránek a kromě jiného zde můžete upravit odkazy pro přechod na další stránku nebo přidávat další stránky. Ve verzi Start je však možno vytvořit pouze jednu další úroveň pod domovskou stránkou a celkový počet stránek nemůže přesáhnout 25. V předposledním kroku vytváříte a upravujete samotný obsah stránek a rozmístění jednotlivých prvků na stránce. Každá stránka může obsahovat text, obrázky, video, audio a animace. Poslední krok pak slouží pro nahrání vytvořených stránek na FTP server a jejich publikaci. Vytvořené stránky si můžete také exportovat na přenosné médium (DC/DVD/USB) nebo do vybrané složky na disku počítače. Zkušenější uživatelé pak mohou pracovat přímo s vytvořeným HTML kódem, nejlépe pomocí některého z bezplatně dostupných editorů.

Pro pokročilejší uživatele a rozsáhlejší webové projekty nabízí výrobce i dvě další edice programu WebSite X5, označené jako Evolution a Professional. Kromě několika stovek dalších grafických šablon přinášejí tyto verze například i funkce na podporu vytváření internetových obchodů nebo SEO optimalizaci stránek. Rovněž je možné vytvářet responzivní weby (které se automaticky přizpůsobují typu použitého zařízení) a nejvyšší varianta WebSite X5 Professional 14 má i vlastní mobilní aplikaci na správu webových stránek. 

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2018

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup Chipu
Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
¨