Menu
Časopis Chip

Win10PrivacyFix

Win10PrivacyFix

Win10PrivacyFix | Krabice: koláž CHIPu

Win10PrivacyFix sleduje shromažďování osobních údajů uživatelů Windows 10 společností Microsoft a blokuje síťové služby, které tyto informace posílají na servery výrobce operačního systému. Plná verze - Chip 03/2020.

Koupit digi vydání Koupit tištěné vydání

Windows 10 provázejí dohady o tom, v jakém směru a jak moc Microsoft uživatele operačního systému špehuje. Můžete mu to snadno zakázat.

Ve Windows 10 lze nastavit většinu voleb ohledně sdílení osobních informací i anonymizovaných metadat při instalaci nebo prvním spuštění operačního systému. Ovšem poté je už velmi obtížné tyto volby najít. Jsou roztroušeny v různých menu a uživatel snadno ztratí přehled, co vlastně povolil a co ne. Pokud jste se bezmyšlenkovitě proklikali nastavením soukromí a nejste si jisti jestli vám všechno vyhovuje, nyní můžete udělat revizi. Aplikace Win10PrivacyFix umí upravit předvolby operačního systému Windows 10, které jsou spojené právě se soukromím uživatele a odesíláním dat Microsoftu. Navíc tento program obsahuje i nabídku úpravy příslušných nastavení jediným kliknutím myší, po kterém zastaví všechny problematické funkce. Asi budete překvapeni, kolik předvoleb ohledně soukromí program zobrazuje. Velmi zajímavá je možnost deaktivace a odstranění aplikací a služeb předinstalovaných ve Windows 10, které se nechystáte používat. Dále umí Win10PrivacyFix upravit i nastavení Průzkumníku souborů pro rychlý přístup k často používaným datům.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 250 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při prvním spuštění aplikace Win10PrivacyFix se zobrazí okno s výběrem ze tří režimů automatického nastavení. Možnost »Cloak Mode« zastaví veškerou datovou komunikaci z Windows 10 směrem k Microsoftu. Předvolba »Recommended Mode« představuje mix mezi soukromím a komfortem a »Windows Default« vrátí výchozí nastavení operačního systému. Když se nerozhodnete pro připravené předvolby, můžete si úroveň ochrany svého soukromí ve Windows 10 nastavit sami s pomocí připravených přepínačů. O úrovni zabezpečení operačního systému vás pak bude informovat indikátor v pravé části okna programu Win10PrivacyFix. V programu Win10PrivacyFix jsou připraveny i předvolby standardně nedostupných nastavení Průzkumníku souborů a rovněž i možnost zbavit se aplikací, které obsahuje základní instalace Windows.

Při prvním spuštění aplikace Win10PrivacyFix se zobrazí okno s výběrem ze tří režimů automatického nastavení. Možnost »Cloak Mode« zastaví veškerou datovou komunikaci z Windows 10 směrem k Microsoftu. Předvolba »Recommended Mode« představuje mix mezi soukromím a komfortem a »Windows Default« vrátí výchozí nastavení operačního systému. Úroveň ochrany svého soukromí ve Windows 10 můžete nastavit sami s pomocí připravených přepínačů. O konkrétní funkci a úrovni zabezpečení operačního systému vás pak bude informovat indikátor v pravé části okna programu Win10PrivacyFix. V programu Win10PrivacyFix jsou připraveny i předvolby standardně nedostupných nastavení Průzkumníku souborů a rovněž i možnost zbavit se aplikací, které obsahuje základní instalace Windows. Některé změny vyžadují restart počítače.

Seznam všech plných verzí v Chipu 03/2020

Tento a další zajímavé články můžete číst hned

Navíc získáte řadu užitečných plných verzí softwaru

Kupte si jednotlivá vydání Chipu nebo výhodné předplatné.
Nákup ChipuKomerční sdělení