Menu
CHIP Speedtest

Jak bezpečné jsou PayPal a spol.?

11.09.2014 16:55 | Karel Kovar
Jak bezpečné jsou PayPal a spol.?

V oblasti internetových platebních prostředků je nabídka opravdu široká: od elektronických peněženek až po anonymní předplacené karty. My jsme některé otestovali a prověřili jsme jejich bezpečnost a pohodlí.

Většina  lidí  nakupuje  na  internetu  především  ze dvou  důvodů.  Pravděpodobně  nejdůležitější  jsou zde nízké ceny, které jsou často až o desítky procent nižší než v kamenných obchodech. Druhým důvodem je komfort – při nakupování není nutné obejít  deset  obchodů,  aby  nakupující  získal  přehled  a  vybral nejlepší zboží. Vše je zde dostupné na několik kliknutí přímo z pohodlí obývacího pokoje. Je ale nutné připomenout, že internetové nakupování má i svou temnou stránku – stačí si jen vzpomenout na celou řadu skandálů  spojených  s únikem  osobních  údajů  a  často  i čísel kreditních karet, a to jak od obchodníků, tak i od zprostředkovatelů.  Nedávno  v této  oblasti  vytvořil  smutný  rekord  eBay, který přišel o data přibližně 145 milionů zákazníků. Podle posledních informací zmizela jména, e-mailové adresy, poštovní adresy, telefonní čísla a šifrovaná hesla. Podle vyjádření společnosti ale nebyly odcizeny důležité údaje o platebních kartách. I tak však byly tyto údaje v krátké době po odcizení prodávány na internetu – podle dostupných informací až za 30 eur za jeden záznam.

Tyto úniky jsou ale nebezpečnou hrozbou, a to i v případě že uživatel nemá stejné heslo i u jiných služeb. Důležité také je, že v případě odcizení citlivých údajů rozhodně nejsou domácí banky tak vstřícné při vracení zneužitých prostředků jako finanční ústavy na západ od nás. Jak tedy platit na internetu, aby šlo o proces rychlý, bezpečný a pohodlný?

To vám prozradíme v článku v Chipu 10/2014, který vychází 19. září 2014.

2014-10-pripr-interplatby-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání