Menu
CHIP Speedtest

Připravujeme pro Chip 2/2015: Fotoaparáty pro skvělé snímky

09.01.2015 11:09 | Pavel Trousil
Připravujeme pro Chip 2/2015: Fotoaparáty pro skvělé snímky

Díky svým velkým optickým senzorům produkují bezzrcadlovky mnohem lepší snímky než kompaktní fotoaparáty – navíc jsou praktické a cenově dostupné.

systemcamera-nahled Kdo se rozhodne používat pro fotografování místo smartphonu fotoaparát, určitě očekává, že bude odměněn vyšší kvalitou svých snímků. Mnoho kompaktních fotoaparátů ale tento požadavek nesplňuje a zrcadlovky jsou zase dost často neohrabané a složité. V tomto ohledu představují výhodný kompromis tzv. systémové fotoaparáty, označované také jako bezzrcadlovky, protože nemají zrcátko. Do jejich malého těla se však vejde velký optický senzor, který je většinou alespoň šestkrát větší než senzory, které se nacházejí v kompaktních fotoaparátech. Snímky jsou díky tomu detailnější a obsahují méně šumu.

Kromě základních modelů nabízejí systémové fotoaparáty navíc i rozsáhlé možnosti nastavení pro ty, kteří se chtějí hlouběji ponořit do fotografického umění. Stejně jako zrcadlovky umožňují bezzrcadlovky upgrade. K některým modelům si můžete dokoupit elektronický hledáček a hlavně můžete fotoaparát vybavit vhodnějším objektivem – vybírat můžete od širokoúhlých objektivů přes objektivy s pevným ohniskem až po teleobjektivy. My jsme se v našem testu zaměřili na fotoaparáty, které se prodávají v setu se standardním zoomovým objektivem, a to za cenu do 16 000 Kč. Tyto fotoaparáty jsou tedy zvláště vhodné pro fotografy, kteří přecházejí od kompaktních přístrojů. Výsledky testu najdete v tištěném Chipu 2/2015.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání