Menu

Připravujeme pro Chip 3/2015: Bezpečnostní novinky

18.02.2015 04:33 | Karel Kovar + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 3/2015: Bezpečnostní novinky

Připravujeme pro Chip 3/2015: Bezpečnostní novinky | foto: CHIP

Na jaké zajímavé události, aféry a bezpečnostní hrozby jsme narazili v lednu. Co vás pobaví a čeho byste se měli bát?

Bezpečnostní událostí měsíce je odhalení unikátního trojského koně s názvem Regin, který dokáže pro tajné služby špehovat téměř kohokoliv, aniž by byl odhalen. Autoři tohoto výkonného malwaru doposud nejsou známi, ale protože velké množství infikovaných systémů bylo odhaleno v Rusku, je možné, že za ním stojí NSA nebo jeho britský protějšek GCHQ. Další nebezpečnou hrozbu objevili Analytici společnosti Eset, kteří zaregistrovali nový typ vyděračského malwaru s názvem CTB-Locker, který je detekován jako Win32/FileCoder.DA. Tento malware,  který šifruje data a požaduje po obětech výkupné se začíná šířit v Evropě a v Latinské Americe. Na konci každého roku vydávají bezpečnostní společnosti zprávy, ve kterých pomocí pohledu do skleněné koule předpovídají trendy v oblasti bezpečnosti pro příští rok. Nebylo tomu jinak ani na konci roku 2014, a tak vám můžeme nabídnout stručné shrnutí nejdůležitějších informací.

03pripravujeme-bezp2-nahled

Za zmínku rozhodně stojí také nový bezplatný open-source nástroj Detekt, který dokáže detekovat státní trojské koně, jako je například FinFisher FinSpy nebo BlackShade Rat.

 

Další podrobnosti a také jiné novinky ze světa bezpečnosti najdete v Chipu 3/2015.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení