Menu

Připravujeme pro Chip 4/2015: SEO: Aby vás na internetu našli

16.03.2015 04:40 | Karel Kovar + Přidat komentář
Připravujeme pro Chip 4/2015: SEO: Aby vás na internetu našli

Připravujeme pro Chip 4/2015: SEO: Aby vás na internetu našli | foto: CHIP

Jednou z nejdůležitějších činností při tvorbě webových stránek je optimalizace pro vyhledávače, která zajistí, že váš web nezůstane pro Google neviditelný.

Prvopočátky internetu jsou z dnešního úhlu pohledu poměrně úsměvně a pro mnoho uživatelů už téměř nepochopitelné. Jedním ze specifik té doby byly tzv. katalogy, které se snažily roztřídit obsah internetu do příslušných „šuplíků“. Pokud jste například hledali instalatérskou firmu, stačilo se proklikat kategoriemi »Stavební firmy | Instalatéři« a poté zvolit příslušný kraj či město. Tato navigace byla jednoduchá pro uživatele a výhodná pro firmy – nebylo nutné příliš přemýšlet a snažit se.

V současnosti, kdy na internetu existují miliardy stránek statisíců firem, je už něco takového nemyslitelné – čas od času lze na podobné katalogy narazit, ale jde buď o amatérské pokusy, nebo naopak o pozůstatky zmiňovaných „starých časů“ – takové internetové pyramidy.

Současným trendem je fulltextové vyhledávání, které by mělo rychleji nabídnout lepší výsledky než zmiňované katalogy – například po zadání dotazu „instalatér Brno“ se vám okamžitě zobrazí nabídky několika desítek firem.

Pro koho optimalizovat

Dříve než se pustíme do podrobnějšího popisu optimalizací, je nutné si nalít „čistého vína“. Ačkoliv lze všude narazit na pojem „optimalizace pro vyhledávače“, smutnou realitou je, že v současné době má smysl pouze optimalizace pro jediný vyhledávač, a to Google (u určité cílové skupiny ještě maximálně pro domácí Seznam).

2015-04-pripravujeme-seo2-nahled

Další podrobnosti najdete v Chipu 4/2015, který vychází 20. března.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.