Menu
CHIP Speedtest

Aplikace a čtečky Chip CZ

?

Chip v digitální podobě je možné koupit v různých obchodech a aplikacích (Apple, Google, Alza...), ale pouze v e-shopu Chipu získáte za jednu platbu možnost číst časopis na počítači přímo  v internetovém prohlížeči a v aplikaci Chip CZ ve všech svých zařízeních - Win | Mac | iOS | Android. Zvolit lze libovolný mix až tří čtecích zařízení s různými operačními systémy. Navíc můžete využívat »On-line DVD«, což je internetová podoba přílohy Chip DVD.

REGISTRACE PLNÝCH VERZÍ:  U většiny plných verzí na Chip DVD je vyžadována registrace jejich licence, instalace programu a on-line aktivace získaného licenčního klíče na serverech výrobce. Jde zpravidla o 40 dní od data vydání časopisu (do konce následujícího měsíce). Například - plné verze z Chipu 05/2020, který vyšel koncem dubna, lze úspěšně registrovat / instalovat / aktivovat do konce května 2020. Poté je to už velmi nepravděpodobné.

Chip využívá platformu digitálních časopisů, která je propojena přihlašovacími údaji s centrálním uživatelským účtem na e-shopu www.chip.cz/digi, kde probíhá nákup a je možné i čtení časopisů on-line. Stejné přihlašovací údaje slouží k přístupu k časopisům v aplikacích/čtečkách Chip CZ, kde lze číst i bez připojení k internetu. Přímo v časopisu na straně 55 si lze on-line vyžádat zaslání softwaru, který je u tištěného časopisu na DVD. Předplatitelé kombinovaného předplatného (papír + digi) mohou vyžívat tuto digitální platformu v plném rozsahu.

devices-chip800

Instalace aplikací/čteček Chip CZ

tablet-appstore tablet-google-play windows-logo macos-logo

Alternativní instalace ve Windows: 1. Nejprve nainstalujte knihovnu Adobe AIR. 2. Poté stáhněte náhradní instalační soubor a spusťte jej. Pokud by zabezpečení počítače (filtr Smart Screen ve Windows Defender) vyžadovalo výjimku, klikněte na »Další informace« a zvolte »Přesto spustit«. Dojde k rozbalení dat a ke spuštění instalace, následně se zobrazí výzva k potvrzení bezpečnostní výjimky a k samotné instalaci. Ikonu pro spuštění čtečky Chip CZ najdete poté na ploše počítače. Po spuštění čtečky se přihlaste pomocí ikony panačka stejnými údaji jako na těchto internetových stránkách. Panda: Několik uživatelů s nainstalovaným zabezpečením Panda nahlásilo, že se instalace podařila jen s vypnutým antivirem.


Upozornění: Aplikace Chip CZ pro iPhony/iPady a pro Android umožňují přihlášení k digitální platformě Chipu (bod 2 níže) a současně nabízejí i nákup jednotlivých vydání a předplatného pomocí nákupních tlačítek (bod 1 níže). Takto koupené časopisy mají ovšem omezené použití. Více informací >>

aplikace700


AKTUALIZACE 4.11.2018 ve čtečkách Chip CZ byla ukončena podpora Windows XP. Jednak společnost Adobe ukončila podporu technologie Air pro WIndows XP a dále Windows XP nejsou schopny pracovat s používanými bezpečnostními certifikáty. Uživatelé XP nadále mohou číst digitální Chip na počítači v internetovém prohlížeči (po přihlášení do účtu). 

POVINNÁ AKTUALIZACE 17.10.2017 z důvodu přechodu platformy na HTTPS - ve čtečce Chip CZ pro WIndows zmačkněte ikonu »i« a vyberte »Smazat data«. Poté aplikaci odinstalujte běžným způsobem nebo ve Windows 10 pomocí tlačítka »Start« a volby »Nastavení | Aplikace | Aplikace a funkce«. Restartujte počítač a po nové instalaci a přihlášení stáhněte svůj zaplacený obsah. Pokud tuto aktualizaci neprovedete, můžete sice číst již stažená vydaní, ale nebudete mít dostupnou možnost stažení nových vydání a možnost se přihlásit ke svému účtu. Mobilní aplikaci Chip CZ smažte a z App Storu nebo Google Play je nainstalujte znovu.


PŘIHLÁŠENÍ Pokud byste měli potíže s přihlášením do aplikací Chip CZ pomocí ikony "panáčka" v horním menu, zkuste si své přihlášení na těchto internetových stránkách (vpravo nahoře v červené liště). Jde o totožný účet, takže pokud zde zjistíte, že zde vaše přihlášení nefunguje, používáte buď jiný e-mail (jiný uživatelský účet) nebo nesprávné heslo. V tom případě použijte funkci »Zapomenuté heslo« a systém vám obratem zašle zprávu s instrukcemi, jak získat nové heslo.

Pokud byste po přihlášení do aplikace Chip CZ neměli dostupné zaplacené časopisy, přihlaste se zde na těchto internetových stránkách do svého účtu a ve »Správě objednávek« zkontrolujte svůj zaplacený obsah. Často se stává, že uživatel má více registrovaných účtů a dojde k záměně při přihlášení.

Pokud by vám aplikace Chip CZ při přihlášení oznámila, že počet čtecích zařízení je již vyčerpán (licence umožňuje maximálně 3 čtecí zařízení), přihlaste se zde na těchto internetových stránkách do svého účtu a ve »Správě zařízení« bez obav odstraňte některé zařízení ze seznamu.

Rozšířená nápověda >>


V případě přetrvávajících problému využijte servisní e-mail support@burda.cz. Kromě popisu problému uveďte i operační systém, antivirové zabezpečení, e-mail vašeho uživatelského účtu a typ vašeho předplatného/nákupu (název a čísla časopisů).

Pokračování článku