Menu

Otázky a odpovědi

OTÁZKA: Správa zařízení ve čtečce Chip CZ
Pokud jste si digitální Chip koupili přes www.chip.cz/nakup, můžete časopis číst až na třech různých zařízeních současně (různé tablety, smartphony, počítače). Tato zařízení se registrují u vašeho účtu prostřednictvím čtečky Chip CZ při vašem prvním přihlášení do svého účtu. Pokud chcete digitální Chip číst na dalším zařízení a přihlašovací systém vám ohlásí, že počet zařízení je již vyčerpán, musíte nejprve z tohoto seznamu některé zařízení odstranit ve správě zařízení ve vašem účtu v Uživatelské sekci (vyžaduje přihlášení). Doporučení: Pokud si nejste jisti názvem zařízení (je generováno automaticky na základě informací o hardwaru), vymažte všechny tři položky a přihlaste se ve čtečce Chip CZ znovu pouze na zařízeních, která chcete používat pro čtení.

OTÁZKA: Nákup na e-shopu Publero/Alza
Pokud jste si digitální Chip koupili přes obchod Publero/Alza, bude na vaši registrační adresu (v těchto systémech) zaslán e-mail s odkazy ke stažení plných verzí a softwaru ke člankům. V případě předplatného přijde tento e-mail v den, kdy je nový časopis publikován na trh. V obchodě Alza najdete svůj časopis po přihlášení (Moje Alza) v sekci Moje knihovna | Časopisy.

V případě problému při nakupování časopisu na Alza.cz nebo následné distribuci SW, prosím kontaktujte přímo společnost Alza na telefonním čísle +420 225 340 111. Než zavoláte do call centra, zkuste svou odpověď najít na stránce https://www.alza.cz/article/527.htm.

OTÁZKA: Rozdíly mezi digitálními edicemi Chipu
Hlavní distribuční platforma (technologie Coverpage) umožňuje prostřednictvím čtečky Chip CZ (instalace) číst časopis na smartphonech, tabletech a počítačích bez ohledu na operační systém.
1. Majitelé zakoupených čísel nebo předplatného prostřednictvím www.chip.cz/nakup (čtečka Chip CZ) mohou Chip číst až na třech různých zařízeních současně bez ohledu na operační systém a tato zařízení si sami spravovat.
2. Majitelé zakoupených čísel nebo předplatného prostřednictvím App Store (čtečka Chip CZ) mohou číst Chip jen na iPhonech a iPadech.
3. Majitelé zakoupených čísel prostřednictvím Google Play (čtečka Chip CZ) mohou číst Chip jen na telefonech a tabletech s OS Android.
4. Digitální Chip lze koupit nebo předplatit také v univerzálním kiosku Publero/Alza, který má vlastní čtečku Publero/Alza pro různé platformy.

OTÁZKA: Jak správně koupit digitální Chip
1. V ideálním případě nakupte jednotlivá čísla nebo předplatné prostřednictvím www.chip.cz/nakup. Jen tak budete moct číst Chip až na třech různých zařízeních současně bez ohledu na operační systém. Na stránku nákupu se dostanete také přímo i z čtečky Chip CZ přes ikonku »i« a tlačítko »Uživatelská sekce« (platí pro všechny platformy).
2. Ve čtečce Chip CZ pro iPhony, iPady (instaluje se z App Store) lze koupit jednotlivá čísla také kliknutím na tlačítko »Koupit« vedle náhledové obálky časopisu nebo pomocí tlačítka »Předplatné« lze také koupit předplatné na 3, 6 a 12 měsíců. Takto koupená čísla přes App Store lze číst pouze na iPhonech a iPadech.
3. Ve čtečce Chip CZ pro OS Android (instaluje se z Google Play) lze koupit jednotlivá čísla také kliknutím na tlačítko »Koupit« vedle náhledové obálky časopisu. Takto koupená čísla přes Google Play lze číst pouze na telefonech a tabletech s OS Android.
4. Digitální Chip lze koupit nebo předplatit také v univerzálním kiosku Publero/Alza, který má vlastní čtečku Publero/Alza pro různé platformy.

OTÁZKA: Co je to platební brána GoPay
Chip využívá platební bránu GoPay pro úhrady objednávek digitálního časopisu jednotlivých čísel nebo předplatného. Po zkompletování objednávky jste kliknutím na »Vytvořit objednávku« přesměrováni na platební bránu GoPay, kde vyberete způsob úhrady. Vybrat můžete platbu prostřednictvím karty (vhodné pro objednávky z celého světa) nebo u vybraných bank zvolit platbu zrychleným převodem (ePlatby, Mojeplatba, mPeníze, Fiobanka). K dispozici je i klasický bankovní převod z libovolné české banky (nutno počítat s dobou převodu). Zaplatit můžete i prostřednictvím mPlatby, což je platba mobilem, kdy je částka připočtena k úhradě v rámci paušálu. Jednotlivá čísla lze uhradit mobilem i prostřednictvím Premium SMS, kdy je platba stržena z vašeho kreditu (poplatek navíc činí 30 Kč). Pro zájemce, kteří chtějí zaplatit v hotovosti je k dispozici úhrada na terminálech Sazky – v trafikách a na České poště. Při této úhradě si na počítači vygenerujete dokument s čárovým kódem, který si vytisknete nebo necháte zaslat e-mailem do smartphonu. U terminálu pak naskenujete čárový kód nebo opíšete číselný kód a uhradíte vše v hotovosti (nebo kartou).
Doporučení: Pokud zvolíte platbu kartou, můžete koupený časopis ihned stáhnout do vašeho zařízení a začít číst. Tištěné a kombinované předplatné je realizováno přes společnost Send a jejich platební bránu.

Pokud požadujete doklad o zaplacení přes bránu GoPay, najdete ho ve svém účtu pod položkou Správa plateb (předplatné).

OTÁZKA: Mám tištěné předplatné, mohu si k němu dokoupit digitální předplatné (a naopak)?
Majitelé tištěného předplatného si mohou požádat o změnu předplatného na KOMBI předplatné (tištěná verze + digitál) od nejbližšího příštího vydání. Je potřeba zaslat e-mail se žádostí na adresu distribuční společnosti Send, kde se uvede předplatitelské číslo a identifikační údaje a upřesní požadavek. Obratem obdržíte zprávu s instrukcemi jak změnu provést. Pro již expedovaná čísla není možné zpětně aktivovat KOMBI předplatné.

OTÁZKA: Je přístup na digitální Chip nějak časově omezen?
Pokud získáte nákupem nebo předplatným přístup na příslušná čísla Chipu, můžete si je stáhnout kdykoliv a kolikrát budete potřebovat – přístup není nijak omezen. Dostupná jsou trvale všechna čísla od roku 2012. Pro úplnost uvádíme, že na webu Chipu jsou zdarma dostupné ročníky 2006 – 2013 v textové podobě a PDF.

OTÁZKA: Mohou zájemci ze Slovenska využít kombinované předplatné?
Na Slovensku zajišťuje distribuci tištěného Chipu společnost Magnet Press, která od řijna 2014 nově umožňuje kombinované předplatné. Zvažte však, zda by pro vás nebylo pohodlnější a výhodnější přejít pouze na předplatné digitálního Chipu.

OTÁZKA: Mám potíže se stahováním plných verzí z digitálního Chipu?
Pokud se stahování opakovaně přerušuje, je to způsobeno nestabilitou internetového připojení kdekoliv na cestě k vám. Pro řešení těchto potíží se nám osvědčil download manager FlashGet, který převezme proces stahování a bezpečně data stáhne na váš pevný disk.

OTÁZKA: Jak je to s podmínkami registrace a instalace plných verzí z Chipu?
Není-li uvedeno jinak, jsou licence programů určeny pro jeden nekomerční počítač bez nároku na bezplatný update a technickou podporu. Tyto licence jsou určena pouze pro čtenáře časopisu Chip Česká republika, nesmí být dále distribuovány nebo prodávány. Upozornění: Doba provedení registrace a instalace je zaručena minimálně do doby uvedené u každého programu. Obvykle to bývá dva měsíce po distribuci příslušného časopisu na trh.

OTÁZKA: Plné verze on-line
Na straně 55 najdete v pravé horní části formulář do kterého je nutné vyplnit e-mailovou adresu a odeslat. Běhm několika minut vám přijde e-mail se seznamem programů ke stažení. Pokud zpráva nedorazí - hledejte ve složkách Hromadné, Spam, Promo akce apod.

OTÁZKA: Chip DVD je nečitelný
Pokud zjistíte, že některý z nově zakoupených disků Chip DVD je v mechanice nečitelný, máte nárok na výměnu. Náhradní DVD zasíláme obratem poštou na základě žádosti zaslané na e-mailovou adresu reklamacedvd@chip.cz, kde krátce popíšete váš problém, uvedete číslo vydání časopisu a vaši poštovní adresu. Vadné disky můžete po domluvě vyměnit i osobně na naší adrese (Burda Praha, spol. s r.o., Luxembourg Plaza, Přemyslovská 43, 130 00 – Praha 3) v sekretariátu vydavatelství Burda.

OTÁZKA: Nemohu sehnat tištěný Chip v žádné trafice v okolí
Seznam novinových prodejen, kde se Chip prodává, najdete na této stránce. Zvažte však, zda by pro vás nebylo pohodlnější objednat si předplatné nebo si kupovat digitální Chip. Ušetříte dost peněz i času při shánění časopisu.

OTÁZKA: Ochrana osobních údajů v digitální edicích
Nákupy Chipu se realizují prostřednictvím platebních systémů GoPay, Send, Apple, Google a Publero/Alza. Vydavatelství Burda Praha, spol. s r.o. nemá k dispozici žádné bankovní údaje ani čísla platebních karet zákazníků. Všechny osobní údaje, které poskytne zákazník/objednavatel vydavateli Burda Praha, spol. s r.o. budou ukládány, zpracovávány a používány pouze pro vnitřní potřebu vydavatele. Poskytnutím svých údajů zákazník souhlasí s tím, že může být informován o novinkách a speciálních nabídkách.

Napadá Vás další dotaz? Neváhejte a zašlete nám ho na e-mail chip@chip.cz. Rádi vám odpovíme a slibujeme, že to uděláme co nejdříve.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání