chip.cz

Menu

Právě v prodeji

Právě v prodeji Chip 12 Prosinec 2022
Koupit digi
Koupit tištěné

Lepší 5G se správným telefonem

Řada nových telefonů používá nejnovější generaci mobilní komunikace. Podíváme se, o kolik jsou lepší než starší modely.

Plná verze
Audials One 2023 SE

Audials One 2023 SE vám pomůže rozšířit…

Téma
Novinky

Komunikační platforma Telegram získala novou významnou aktualizaci. Na jaké nové funkce a vylepšení se uživatelé mohou těšit.

Výrobce oblíbených iPhonů se se zavázal chránit soukromí uživatelů svých produktů. Nyní chce společnost z Cupertina ještě lépe zabezpečit data, která mají uživatelé uložena na iCloudu, proti neoprávněnému přístupu.

vanoce

Blíží se Vánoce a s nimi shánění a nakupování dárků pro naše nejbližší. Uživatelé k tomu stále více využívají internet, a to nejen z důvodu výhod při výběru, porovnávání a doručování zboží až domů. Často přesvědčí i příznivé ceny, akční nabídky a možnost online plateb. Jen velký pozor na různé typy podvodů a šmejdů, kterých stále přibývá a důvěřivé uživatele chtějí připravit o peníze.

V úterý 6. prosince se uskutečnilo udílení cen Česká hra roku. Již dvanáctý ročník byl živě přenášen na YouTube a hrám vydaným mezi lednem a prosincem 2021 bylo uděleno hned 7 ocenění.

Zdravotnictví nejen v Česku trpí akutním nedostatkem kvalifikovaných zdravotníků. Ti mají přitom v péči o naše zdraví zásadní význam. Do zdravotnictví současně stále častěji přicházejí nové metody léčby, nové postupy diagnostiky, nové přístroje a technologie.

Nad rámec pravidelných aktualizací, které Microsoft uvolňuje v průběhu měsíčních Patch days, nyní vydal volitelný bezpečnostní update. Opravuje známou chybu Windows, která se týká autentizačního protokolu Kerberos.

Společnost Zásilkovna představuje jednu z nejoblíbenějších a nejvyužívanějších služeb pro doručení balíčků od osoby k osobě, případně z obchodu na výdejní místo. Jak ale nastupuje sezóna vánočních nákupů, Zásilkovna opět nestíhá a zákazníci z toho rozhodně nemají radost.

Patříte-li do slupiny uživatelů vyhledávání Google, pak jste jistě postřehli, že výsledky vyhledávání se už nějakou dobu nezobrazují na stránkách. Plynulé skrolování se stalo standardem. Brzy se to má objevit i pro PC.

Současná situace na trhu s energiemi spolu s obdobím podzimu a blížící se zimy klade zvýšený tlak na naše peněženky. Lidé se snaží šetřit. Projevuje se to nejen na nižších tržbách obchodů, často také v pořizování spotřebičů a řešení, které mají nižší energetické nároky. Některá ze zařízení navíc přispějí k přeměně vaší domácnosti ve smart home. Neutratíte za ně majlant, hodí se v celém bytě či domu, zpříjemní bydlení a usnadní ovládání spotřebičů.

Na androidové aplikační platformě se znovu objevily aplikace, které obsahují malware. Jejich celkový počet stažení dosahuje dvou milionů. Pokud některou máte, rychle ji odstraňte.

Čipová krize se možná konečně chýlí ke konci. Minimálně to může naznačovat otevření zbrusu nové továrny na polovodičové součástky v americkém státě Arizona. Celosvětový odbyt z Číny tak bude naředěn čipy ze Severní Ameriky.

I když jste si na Facebooku nikdy nevytvořili účet, mohl shromažďovat vaše údaje. Naštěstí to jde zkontrolovat a v několika krocích případně vymazat.

S dynamickou dobou plnou internetu, chytrých telefonů a aplikací se do popředí dostávají i všemožné podvody, či menší podvůdky. Populární aplikace Honeygain k těmto prvoplánovým podvodům vyloženě nepatří, i tak si na ni ale dejte velký pozor.

Vědci znovu experimentují s biologickými počítači, a mají v úmyslu je nasadit pro řešení extrémně náročných logických problémů. Například také v medicíně pro odhalování rizika rakoviny plic, nebo pro detekci toxických látek ve vodě. Jak se jim to daří, a na jaké obtíže při tom narážejí?

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.

Již loňský model televizoru TCL 65C825 patřil k nejlepším zařízením v poměru mezi kvalitou obrazu a zvuku, výbavou a cenou. Letošní verze TCL…

Headset JBL Quantum 810 jsou dokonalá herní sluchátka. Líbil se nám herní, ale přesto decentní design, extrémní pohodlí a skvělý zvuk včetně…

Nová generace QLED panelů se Samsungu opravdu povedla, kombinace Mini LED podsvícení a nového QLED panelu dává špičkový obraz, který…