chip.cz

Menu
CHIP Speedtest
Jak chytré jsou chytré reproduktory?

Stačí promluvit a Alexa, Siri a Google Assistant vykonají to, co po nich chcete. Vyzkoušeli jsme je všechny.

Plná verze
Nik Collection

Google uvolnil pod názvem Google Nik Collection sadu sedmi programů na…

Neslyšné telefonování

Ve výzkumných ústavech vzniká technologie, která umožní tiché telefonování.

Právě v prodeji Chip 10 Říjen 2018 Koupit digi
Téma

Dosluhující baterie dnes znamená výměnu celého mobilního telefonu. Málokoho už dnes napadne, že místo nového smartphonu stačí pouhá výměna baterie a zařízení může dál sloužit i několik let.

Novinky

Barva jako indikátor opotřebení, barva jako unikátní identifikace výrobku nebo připravované elektrovodivé díly. Vysoce odolné, levné a zároveň plnobarevné součástky.

Technologie označovaná jako Tilt-Shift a u nás často překládaná jako efekt miniatury má svůj původ v profesionální fotografii, ale můžete ji využit i u smartphonů. 

U příležitosti výročí 100 let od založení samostatného Československa připravila centrála cestovního ruchu CzechTourism 360° video shrnující nejdůležitější události naší samostatné historie.

Budoucí účetní a ekonomické systémy nebudou mít šanci na úspěch, pokud nebudou vyvíjeny pro cloud

Když se řekne „3D tisk“, většina z nás si vybaví malé výrobky z plastu, vyprodukované přístroji typu MakerBot. Výrobce počítačů a tiskáren HP však nyní zamýšlí něco jiného, mnohem větších rozměrů. Společnost oznámila uvedení přístroje Metal Jet, průmyslovou 3D tiskárnu, která dokáže zpracovat ocel.

Nový přístupový bod TP-Link EAP225-Wall s MU-MIMO vyniká jednoduchým kompaktním designem a je schopen plně rozšířit internet v jakémkoliv hotelu či pensionu, v restauracích a studentských ubytovnách i v členitých kancelářských budovách.

Aplikace WhatsApp neslouží jen k zasílání zpráv, fotografií, smajlíků a obrázků. Můžete pomocí ní také přenášet v reálném čase svoji polohu na mapě. 

Podle údajů analytické společnosti Gartner v tomto roce společnost Huawei poprvé předstihla Apple, a ve druhém čtvrtletí se stala druhým největším výrobcem inteligentních telefonů. „Došlo k nárůstu prodeje firmy Huawei o téměř 39 procent,“ říká Anshul Gupta, ředitel výzkumu společnosti Gartner.

Google a Samsung oznámily, že v budoucnu budou spolupracovat na spojení obou svých messengerů - Android Messages a Samsung Messages. Měla by se při tom zejména uplatnit technologie RCS.

Vylepšenou verzi headsetu SteelSeries Arctis 3 Bluetooth lze využít s herní konzolí Nintendo Switch.

100 let od založení Československa v 360° videu

U příležitosti výročí 100 let od založení samostatného Československa připravila centrála cestovního ruchu CzechTourism 360° video shrnující…

KEF EGG: Univerzální reprosoustava

V podobě reprosoustavy EGG od tradičního britského výrobce přistanou na vašem stole dvě trochu extravagantně tvarované reprobedny.

Wi-Fi dvoupásmový směrovač 4G Archer MR400

Společnost TP-Link je na našem trhu už velmi dobře známá a zásobuje ho pravidelně zajímavými a spolehlivými výrobky. Ne jinak je tomu i v…