Menu
CHIP Speedtest

5 důvodů, proč používat držák na monitor

09.12.2020 00:01 | Komerční sdělení
5 důvodů, proč používat držák na monitor

V dnešní době je velmi nepraktické mít monitor od počítače na stole, nebo dokonce podložený knihami, které nepoužíváte.

Mnohem efektivnější a praktičtější je použití držáku na monitor / TV.

1. Zdraví

Spousta lidí tento důležitý bod podceňuje. V práci nebo i doma trávíme u počítače mnoho času, proto je důležité své zdraví chránit. Je potřeba udržovat optimální vzdálenost očí od obrazovky a také její výšku. Ideální vzdálenost očí od monitoru je 40 až 70 cm, nicméně pokud vlastníte monitor o větší úhlopříčce, (větší než 30”)  doporučuje se větší vzdálenost.

Výška obrazovky by měla být taková, aby oči směřovaly na její horné hranu, případně o pár centimetrů níže. Pokud si nastavíte ideální úhel pro pozorování, můžete se pohodlně opřít o  opěradlo židle. Vaše záda tak to jistě ocení. K tomuto nastavení pomáhají výškově nastavitelné držáky na monitory, se kterými je možné výšku kdykoliv upravit. 

2. Bezpečnost

Určitě jste slyšeli o nechtěném shození monitoru ze stolu. Tato starost s držákem odpadá. Držák je pevně připevněn ke konstrukci stolu s to buď pomocí svorky ke hraně, nebo šroubem skrz sůl. S obrazovkou tak bez obav mohou manipulovat například i děti. Ve většině případů je také možné nastavit tuhost kloubů.

3. Manipulace

Pomocí držáku na monitor si obrazovku můžete během chvilky natočit do stran, sklopit nebo výškově nastavit. To v případě již zmíněného vypodložení knihami není možné. Pokud například chcete ukázat kolegovi nebo zákazníkovi svou obrazovku, je otočení monitoru více než nepraktické. Držák naopak umožní pohodlné otočení během okamžiku. Složité obcházení stolu se stane minulostí.

drzak-monitor

Některé držáky nabízí jako bonus i funkci pivot - rotace obrazovky kolem své osy. Monitor si tak můžete podle libosti natočit i na výšku.

4. Šetří místo

Prostor pod monitorem je v případě požití klasického podstavce který je standardně dodáván v balení, nevyužitý. Podstavec navíc zabírá místo, které můžete mnohem efektivněji využít. Rameno držáku pak ještě můžete vysunout zcela mimo stůl a získat ještě větší prostor.

5. Použití i pro více monitorů, dotykové obrazovky nebo TV

Ničím výjimečným nejsou ani držáky pro více monitorů, nebo pro monitor a klávesnici současně.

Asi nepřekvapí, že držák je možné použít i pro dotykovou obrazovku, nebo dokonce na TV. Rozhodujícím faktorem je hmotnost a tzv. VESA standard - rozteč otvorů na zadní straně pro uchycení držáku. 

  drzak-monitor-muz


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání