Menu

Apple Watch Ultra: Nový parťák na cesty za dobrodružstvím

22.03.2023 09:46 | Komerční sdělení
AD
Apple Watch Ultra: Nový parťák na cesty za dobrodružstvím

Na podzim roku 2022 přišel Apple s dalším novým produktem v podobě hodinek Apple Watch Ultra. Oficiální stránky o nich mluví jako o hodinkách, které se vezmete na každé své dobrodružství. Přečtěte si článek a posuďte sami.

Robustní ciferník, který poznáte na první pohled

Apple Watch Ultra rozpoznáte od klasických Apple Watch už z dálky. Mají největší ciferník – 49 mm. A také docela dost váží – 61 gramů už se na zápěstí docela pronese. S jasem 2 000 nitů se tento model pyšní titulem nejjasnější displej ze všech dosavadních jablečných hodinek.

Pořizovací cena startuje na částce 21 790 Kč. Dostanete ale hodinky, které disponují odolným titanovým pouzdrem a safírovým sklíčkem – s voděodolností do hloubky 100 m. Díky většímu prostoru mohl Apple navýšit i kapacitu hodinek – při normálním používání udává výrobce až 36 hodin na jedno nabití. Pro srovnání: Verze Apple Watch SE vydrží na jedno nabití zhruba 18 hodin.

Funkce, které vám dovolí nahlédnout pod pokličku vaší celkové zdravotní kondice

Apple ještě donedávna produkoval spíše hodinky, které spadaly do kategorie chytrých hodinek. O Apple Watch Ultra už můžeme mluvit jako o hybridním modelu chytrých hodinek, které si prošlapávají cestu do segmentu sportovních hodinek. Náruživí sportovci ocení především tyto funkce, které změří:

  • Tepovou frekvenci – hodinky dokáží na základě dat vypočítat také tréninkové zóny.
  • Srdeční rytmus pomocí aplikace EKG – hodinky vás upozorní na jakoukoliv odchylku, kterou byste neměli podcenit.
  • Saturaci krve kyslíkem , která vám napoví, jak jste na tom s kondicí.
  • Běžeckou techniku – dostanete obrázek o tom, jak moc efektivní je váš běžecký styl.
  • Tělesnou teplotu během noci – podobný mechanismus najdete i u produktu jménem Oura Ring. Na základě zvýšené teploty můžete i odhadnout příchod nemoci.
  • Spánkový režim – prostřednictvím dat zjistíte, kolik času strávíte během noci v hlubokém spánku. A také vám prozradí, jestli se během noci probouzíte.
  • Sportovní aktivity : běh, cyklistiku, veslování, ale také silový trénink nebo třeba lekci tance. Nemusíte se bát, hodinky zaznamenají každý váš pohyb.

Kompas, Detekce pádu nebo Detekce autonehody vám mohou zachránit život

V hodinkách najdete nově dvoufrekvenční navigační systém. I ve městě nebude mít problém s přesným trasováním. Aplikace Kompas zase skvěle funguje na výletech v přírodě – můžete si do ní zaznamenat start a cíl cesty, ale také restauraci, kterou jste našli po cestě a rádi byste si do ní později zašli. Kompas vás do ní jednoduše navede.

Nechybí ani zobrazení nadmořské výšky, zeměpisné délky a šířky. S Apple Watch Ultra se neztratíte ani v divočině.

Součástí je také 86decibelová siréna, kterou si v případě zranění dokážete přivolat pomoc – podle Applu má dosah až 180 metrů. V hodinkách nově najdete také funkci Detekce autonehody – hodinky rozpoznají, že jste se stali součástí dopravní nehody. V případě, že jste zranění, zavolají záchranářům. Kromě toho také poznají, že jste spadli. V případě, že nereagujete na notifikace, opět přivolají pomoc.

Hodinky, které chtějí konkurovat potápěčskému počítači

Apple Watch Ultra společně s novou aplikací Oceanic+ dělají z chytrých hodinek plnohodnotný potápěčský počítač. Zvládnou s vámi ponor s potápěčskou bombou až do hloubky 40 m. Upozorní vás na zvolenou hloubku, i na dekompresní limit.

Má to ale háček. Abyste mohli využívat všechny tyto skvělé funkce, musíte si aplikaci zaplatit – roční předplatné vyjde na 3 490 Kč. Bez aplikace disponují hodinky jen klasickým hloubkoměrem. Na potápění s přístrojem tak musíte využít služby klasického potápěčského počítače.

Pokud se ale teprve o přístrojové potápění zajímáte, případně si chcete potápění zkusit v rámci dovolené, hodinky Apple Watch Ultra vám k tomu budou bohatě stačit.

TIP: Hodinky přirozeně komunikují i s ostatními jablečnými zařízeními jako je třeba MacBook nebo AirPods. Z iPhonu si navážou aplikaci Apple Pay, do sluchátek vám pustí oblíbené písničky ze Spotify. A díky podpoře eSim můžete nechat doma i telefon – hovor přijmete přímo z hodinek, aniž byste museli mít mobil u sebe.

Měření


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení