Menu
CHIP Speedtest

Bez webhostingu jsou vám webové stránky k ničemu

04.11.2013 01:15 | Redakce Chip
Bez webhostingu jsou vám webové stránky k ničemu

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ –

Máte v hlavě představu skvělého webu, který bude atraktivní pro návštěvníky, nebo dokonce nápad na e-shop, díky kterému zbohatnete? Výborně, ovšem nezapomínejte na to, že i ta sebelepší webová stránka musí mít zajištěný především kvalitní hosting, jenž nejen bude udržovat vaši prezentaci na síti, ale udrží web v provozu i ve chvíli, kdy se na ní budou valit hordy zvědavců.

webhosting-nahled

Proč je webhosting nutností?

V počátcích českého internetu existoval webhosting jen jako okrajová služba a ani zájemců o provozování vlastního webu nebylo mezi koncovými uživateli zdaleka tolik, jako je dnes. Postupně internetový trh rostl tak, až se technologie, které dosud ovládalo jen pár vyvolených a technicky zdatných, dostaly do běžné nabídky pro širokou veřejnost a znatelně se zlevnily.

Dnes tak základní roční hosting pro svůj web pořídíte za zhruba 300 korun a rychle a pohodlně tak spolu s doménou získáte své zázemí na síti. Zjednodušeně řečeno platíte za to, že můžete svůj web nahrát na server poskytovatele hostingu a návštěvníci jej tak mohou zobrazit na svém počítači.  Poskytovatel webhostingových služeb vám pak může k základní službě nabízet různá rozšíření, jako jsou např. mailové schránky, nástroje pro tvoření statistik, monitoring serverů, zálohování dat, nástroje pro správu webu nebo internetovou reklamu.

Další úrovně webhostingu  

Oproti klasickému hostingu, o kterém jsme hovořili výše, můžou pokročilí uživatelé a provozovatelé webů sáhnout po VPS hostingu. Pronajmou si tak vlastně svůj soukromý avšak virtuální server, který mají zcela pro své potřeby. Největší výhodou tohoto řešení je možnost garantovat určitý výpočetní výkon, spravovat více hostovaných webů nebo nahrávat libovolné aplikace.

Nejvýkonnějším řešením zejména pro weby s obrovskou denní návštěvností, jsou dedikované servery. Pokud je váš web opravdu náročný a zároveň máte velké nároky na zabezpečení, bude tato varianta pro vás tím pravým. Takové řešení bude také logicky dražší.

Pokud naopak toužíte po nenáročném hostingu zdarma, příležitost můžete spatřit ve freehostingu, kde ale na oplátku budete muset strpět reklamu vkládanou do vaší prezentace nebo např. do emailů. Další nevýhodou je to, že patrně nebudete moci fungovat na vlastní doméně – budete totiž zaštítěni freehostingovým serverem.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení