Menu

Co je to iCloud a jak jej můžete využít?

12.04.2023 08:23 | Komerční sdělení
AD
Co je to iCloud a jak jej můžete využít?

Každý nový majitel iPhonu, Macu, nebo iPadu si ve svém novém zařízení vytvoří unikátní Apple ID, díky kterého dostane 5 GB na iCloudu zdarma. Co to ale iCloud vlastně je a k čemu je dobrý? Přečtěte si článek a dozvíte se víc.

Uložiště na iCloudu

Určitě jste si všimli, že se cena u iPhonů liší také podle velikosti vnitřního úložiště. U nejnovější verze mobilu iPhone 14 máte na výběr podle paměti od 128 GB až po 512 GB. Pokud vám dojde lokální úložiště, můžete využít ještě službu iCloud – virtuální úložiště.

Z úvodu tohoto článku víte, že jakmile si vytvoříte na jablečném zařízení Apple ID, dostanete 5 GB na iCloudu zcela zdarma. Do virtuálního úložiště uložíte fotky, zprávy, hesla, videa a další soubory. Tato data neukládáte do paměti telefonu, ale na vzdálený server, do kterého se dostanete i přes váš Mac nebo iPad.

Jak spravovat iCloud na svém iPhonu

Jako první si v Nastavení zkontrolujte, zda používáte aktuální verzi iOS.

Poté klikněte na své jméno a vyberte iCloud. V nabídce vidíte všechny aplikace, které iCloud využívají. iPhone vám také rovnou ukazuje, kolik dat máte vyčerpaných. U jednotlivých aplikací můžete rovnou zaškrtnout, aby virtuální úložiště používaly nebo nepoužívaly. A v případě, že máte několik zařízení od Applu, si zde nastavíte i synchronizaci mezi zařízeními.

Po synchronizaci fotek v iCloudu tak hned vidíte fotky, které jste vyfotili svým iPhonem i v aplikaci Fotek na svém Macu. Pokud fotku smažete na Macu, smaže se daná fotka i na iPhonu.

TIP: Co takhle doplnit svou sbírku jablečných zařízení také o nejnovější AirPods a hodinky Apple Watch?

Jak spravovat iCloud na svém MacBooku

Opět si zkontrolujte, že využíváte nejnovější macOS. Poté přejděte na nabídku Apple, Nastavení systému a v horní části bočního panelu klikněte na své jméno. Když kliknete na iCloud, vyjede vám volba Spravovat. Zde pak spravujete svůj iCloud stejně jako v případě iPhonu.

Rodinné sdílení: Synchronizovaný kalendář a společné fotky na jednom místě

Veškerá data v iCloudu můžete sdílet i v rámci rodiny – samozřejmě v případě, že také vlastní iPhone, MacBook nebo iPad. Jednoduše tak s členy rodiny (kapacita je maximálně 6 členů rodiny) nasdílíte fotky z dovolené, ale také si naplánujete do kalendáře společný oběd, protože přehledně vidíte, kdo má v jakou dobu čas.

Tím to ale nekončí. Rodinné sdílení vám dovolí sdílet i zakoupené aplikace, filmy nebo seriály v App Storu. A pokud se bojíte o své děti, prostřednictvím sdílení polohy vždy dostanete odpověď na otázku, kde se zrovna vaši potomci toulají.

Když základních 5 GB nestačí, je tady iCloud+

5 GB úložiště v dnešní době není zrovna mnoho. Proto přišel Apple s nadstandartní službou iCloud+. Prostřednictvím placeného předplatného získáte větší virtuální úložiště, ale také nové funkce jako třeba soukromý přenos v iCloudu – systém skryje vaši IP adresu i aktivitu vašeho prohlížení v Safari.

Měření


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení