Menu
CHIP Speedtest

Fotografujeme digitální zrcadlovkou

07.04.2017 16:08 | Petr Koníček
Fotografujeme digitální zrcadlovkou

Jaro láká za turistikou a s tím spojenou potřebou vyfotografovat si své zážitky. Nakladatelství Grada uvedla letos v zimě na trh knihu Fotografujeme digitální zrcadlovkou lektorů Luďka Boušky a Martina Lukeše, která vás rychle provede nutnými základy fotografování.

Každý neprofesionální fotograf se jistě toužil vyrovnat profíkům a každému je jasné, že k tomu vede dlouhá cesta vytrvalého zkoušení i prvních neúspěchů. Kniha Fotografujeme digitální zrcadlovkou je od první kapitoly velmi vstřícná, když vede začínajícího fotografa pomocí jednoduchých a přátelských rad.

Kniha je rozdělena do dvou základních částí. V první technické jsou čtenáři vysvětleny fotografické režimy, expoziční čas, clona, citlivost ISO, práce se světlem, vyvážení bílé, zaostření, práce s bleskem a správné použití stativu, rozdíly mezi formáty RAW a JPEG, rozdělení objektivů a počítačová úprava fotografií. V druhé tématické části jsou všechny předchozí znalosti aplikovány na konkrétní situace při focení krajiny, portrétu a objektů v pohybu. V běžných knihách o focení už nebývá zvykem popsat reportážní focení, kvalitní vyfocení panoramatu, nebo kulturní akce a koncertu. Pro milovníky umění autoři připravili zvláštní kapitolu o černobílé fotografii.

Každý příklad a návod je bohatě doprovázen fotografiemi s ukázkou chybných i správných výsledků. Autoři navíc píší zábavnou formou, a tak se čtenáři do rukou dostává kniha, která nejen naučí, ale dokáže pobavit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání