Menu

Honor 50: stvořený pro video a fotografování

03.11.2021 07:16 | Komerční sdělení
Honor 50: stvořený pro video a fotografování

Od moderního smartphonu dnes očekáváme nejen dokonalý displej, vysoký výkon a stylový vzhled, ale hlavně musí výborně fotografovat a natáčet videa. Dnešní smartphony nabízí řadu možností kreativních úprav fotografií a videozáznamů, ale Honor 50 jde v tomto ohledu příkladem.

Honor 50 je osazen špičkovým hlavním fotosnímačem s extrémním nativním rozlišením 108 Mpx, který v základním nastavení pořizuje 12Mpx snímky a skládá tak každý obrazový bod pořízené fotografie z devíti fyzických pixelů hlavního senzoru. Díky velkým rozměrům 1/1,52” snímače a technologii skládání devíti pixelů do jednoho získává telefon dostatek obrazových informací pro tvorbu perfektních snímků i za horších světelných podmínek. Honor 50 tak dokáže vytvářet povedené fotografie i v interiérech nebo dokonce večer a v noci, a to i na plnou automatiku, bez nutnosti složitého nastavení parametrů fotoaparátu. Hlavní fotoaparát lze za ideálních světelných podmínek samozřejmě přepnout i do nativního vysokého rozlišení 108 Mpx, které uživatelé ocení hlavně v případě, že mají k dispozici stativ a chtějí v záběru zaznamenat co nejvíc obrazových detailů.

Jeden hlavní fotoaparát ale dnes nestačí. Uživatelé chtějí mít možnost pořizovat i snímky s velmi širokým záběrem, případně záběry makrosvěta nebo vytvářet efektní portrétní fotografie, ve kterých hlavní objekt vystupuje před lehce rozmazaným pozadím. K tomu jsou určeny další zadní fotosnímače, konkrétně 8Mpx ultraširokoúhlý objektiv se 112° záběrem a také 2Mpx pomocné snímače makrofotografií a hloubky ostrosti. Díky vysokému rozlišení hlavního fotosenzoru dokáže smartphone přiblížit vzdálené objekty až desateronásobně.

honor-50-video-pbp

Hlavně mladí lidé dnes ale chtějí sdílet důležité okamžiky tak, aby byli sami na snímku nebo na videu vidět. K tomu slouží v případě Honoru 50 přední “selfie” fotoaparát s nativním 32Mpx rozlišením, který v základním nastavení skládá informace ze čtyř fyzických bodů snímače do jednoho výsledného pixelu a produkuje tak 8Mpx snímky s výborným barevným provedením a v HDR kvalitě. Přední kamera má v tomto případě 90° záběr, ovšem pokud se před její objektiv postaví skupina přátel, automaticky se úhel pohledu rozšíří tak, aby se do záběru všichni pohodlně vešli. Ovšem to není vše.

honor-50-video-sceny

Jednou ze specialit telefonu Honor 50 je možnost snímat záběry zároveň z předního i zadního fotoaparátu, takže uživatel může do pořizovaného záběru automaticky zaznamenat i rámeček se svým selfie portrétem. Ještě větší kouzla s provozem obou fotoaparátů najednou ale Honor 50 zvládá při snímání videa. Uživatelé tak mohou snímaný videosnímek komentovat nejen hlasem, ale mohou do něj vložit vlastní videostream. Perfektní funkce pro všechny, kteří rádi publikují na sociální sítě komentovaná videa.

Pro pořizování videozáběrů snímaných zároveň z hlavního snímače i selfie kamery má Honor 50 připraveno několik zajímavých režimů. V tom klasickém lze snímat většinu záběru hlavní zadní kamerou a do videa vkládat rámeček s obrazem ze selfie kamery, ale záznamy obou snímačů lze do výsledného videa rozložit i vedle sebe nebo nad sebe s tím, že pozici záběrů z hlavní a selfie kamery lze libovolně přehazovat a záběry z hlavní kamery lze i snadno během natáčení přibližovat. Bez jakékoliv námahy nebo střihu tak mohou uživatelé přímo na telefonu vytvořit zajímavé a neotřelé videozáběry.

honor-50-video-pip

Při natáčení videa lze ale využít i řadu příběhových šablon, které umožňují snadnou tvorbu krátkých klipů i s vloženou hudbou. Tematicky jsou tyto příběhové šablony rozděleny do kategorií podle stylu a rychlosti záznamu, ale každá kategorie má několik stylů využití hlavního a selfie fotoaparátu, takže celkem je k dispozici přes 40 různých scénářů. Většina z nich spočívý v natáčení krátkých několikasekundových videí s různým rozložením záběrů z obou kamer a s různou rychlostí či atmosférou. Každá šablona obsahuje několik různých scén záběru a pokud je natočíte všechny, otevře se editor, ve kterém se tyto separátní záběry spojí do jednoho delšího videa s různou dynamikou a přednastavenou hudební kulisou. Zábavný a praktický nástroj značně zjednodušuje tvorbu kreativních videí pro sociální sítě.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.