Menu
CHIP Speedtest

Jak posílat SMS z tabletu

30.01.2014 09:42 | Aleš Přistál
Jak posílat SMS z tabletu

Internet v tabletu je dnes již běžná záležitost. Pokud hledáte způsob, jak na něm pohodlně psát SMS a nemuset se natahovat pro telefon s menším displejem, čtěte dále.
KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Článek je propagací firmy Vodafone. Web chip.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Určitě jste to už zažili, kdesi se ozve zvuk vašeho telefonu, který značí příchod nové textové zprávy. Jenže zrovna máte tablet v ruce a pro telefon se vám nechce natahovat. Psaní textových zpráv na tabletu je navíc díky většímu displeji příjemnější. Samozřejmě zde platí zásadní podmínka: aby vše fungovalo, musí být tablet i telefon připojeny k internetu.

  hp-slatebook-x2-400x400

Tipy na aplikace

V první řadě přinášíme tipy na aplikace, které byste ve svém tabletu měli přinejmenším vyzkoušet.

TabletSMS – K použití aplikace TabletSMS budete potřebovat jak tablet, tak i mobilní telefon s operačním systémem Android, do kterého instalujete aplikaci DeskSMS. Po jednoduchém spárování vám aplikace zpřístupní SMS zprávy ve vašem mobilu a umožní vám odesílat nové SMS přímo z tabletu.

MightyText - Co MightyText umí? Číst doručené i odeslané SMS z telefonu na tabletu nebo počítači. Odesílat SMS z webového prohlížeče v počítači nebo z tabletu. Reálně jsou zprávy posílány přes telefon a jsou tedy zpoplatněné jako běžné textové zprávy, což vás nemusí trápit, máte-li neomezený tarif.

SMS brány

Nemáte neomezený tarif a nebaví vás platit za SMS zprávy? V dnešní době samozřejmě můžete posílat SMS zprávy prostřednictvím internetu. Poctivě si platíte datový tarif, či se nacházíte v dosahu Wi-Fi, takže jste na internetu a můžete využít SMS brány, z kterých můžete posílat SMS zadarmo.

Podívejte se na nejlepší programy pro Android, které vám umožní posílat textovky úplně zadarmo, a to například: czSMS, Free SMS Sender a CoolSMScz.

Princip fungování je velice obdobný, jako u většiny jiných programů tohoto druhu. Využívány jsou bezplatné SMS brány jednotlivých operátorů, pomocí nichž proces odesílání probíhá.

Pamatujte, že SMS zdarma odeslané prostřednictvím SMS brány přijdou z jiného čísla, než je to vaše. Na zprávu pak nemůže příjemce přímo odpovědět – musí odepsat na vaše číslo.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání