Menu

Jak si zařídit pracovnu, když pracujete na home office? 4 must-have produkty

11.01.2021 00:01 | Komerční sdělení
Jak si zařídit pracovnu, když pracujete na home office? 4 must-have produkty

Mnohým home office vyhovuje, protože si lze uspořádat den tak, jak chtějí. Pokud jdete na home office poprvé, nezapomeňte dokoupit šikovné pomocníky, které 100% využijete. Do článku jste pro vás vybrali 4 produkty, bez kterých se neobejdete.

Než začnete pracovat

Nezapomeňte, že práce doma skýtá různá nebezpečí. Největší nebezpečí jsou kupodivu naprosto rozdílná. Jedno je prokrastinace a druhé workoholismus. Aby ani jedna situace nenastala, napište si denní harmonogram, který lze dodržet. Vynikající je technika POMODORO. Jedno kolo práce trvá 25 minut, jedno kolo odpočinku trvá 5 minut. Během odpočinku se projděte, nebo si udělejte malou svačinku. Po 5 setech na vás čeká 25 minut odpočinku. Věřte, že díky tomu práce ubíhá opravdu rychle a ani to nebolí

Sluchátka, která vás odpojí od světa

Potřebujete pracovat, ale nemáte v žádné místnosti dostatečný klid? Sežeňte si kvalitní sluchátka, která utlumí okolní hluk. Díky těmto sluchátkům vám půjde práce od ruky. Ať už jde o křik dětí, rušnou ulici, hlučné sousedy nebo televizi ve vedlejším pokoji, na vše můžete zapomenout. Cena sluchátek se může vyšplhat docela vysoko, proto je pořiďte skrz outlet aplikaci, kde najdete spoustu pomocníků do domácnosti za nízké ceny. Skvělou volbou jsou sluchátka Marshall, s kterými jde poslouchat hudbu, volat a účastnit se konferenčních hovorů.

Nesprávné světlo ničí oči

Pokud pracujete do nočních hodin, což příliš nedoporučujeme, kupte si chytrou žárovku, kterou jde ovládat skrz aplikaci. Díky tomu jednoduše nastavíte požadovanou barvu a intenzitu světla. Nezapomeňte, že bílé (modré) světlo se v noci nemá vůbec používat. Čím větší tma, tím méně kelvinů musí žárovka mít. To znamená, že po západu slunce, byste neměli překročit 3300 kelvinů. Díky tomu se vám bude lépe spát, nebudete mít podrážděné oči a nenarušíte si tvorbu melatoninu.

Podpěra zápěstí eliminuje bolesti

Bolí vás po několik hodinách u počítače zápěstí? Není divu. Pokud nepoužíváte podpěru, vyvíjíte značný tlak na svaly a klouby. Navíc se díky tomu neprokrvuje dlaň a zvyšuje se celkové napětí v ruce. Skvělou volbou jsou podpěry zápěstí z paměťové pěny, které po několika hodinách práce rozhodně oceníte. Cena se pohybuje již od 100 Kč, což za eliminaci syndromu karpálního tunelu určitě stojí.

Externí disk zachrání od pohromy

Pokud v počítači uchováváte důležité informace, opatřete si externí disk, který lze naplnit vším, o co nechcete přijít. Nikdy nevíte, jestli vám počítač nebo notebook vypoví službu. Ztracené dokumenty, fotografie, filmy a roky práce? To opravdu zabolí. Externí disk vám navíc pomůže s malou pamětí. Některé věci určitě v počítači skladovat nemusíte. Nezapomeňte si už od začátku tvořit složky, díky kterým bude na disku pořádek. Není nic otravnějšího než hledání souborů, které nejsou na svém místě.

Dokumenty pojmenujte tak, abyste je později našli. Ideální je vytvořit dvě hlavní složky – PRÁCE a SOUKROMÍ. V pracovní složce by neměly být žádné zbytečné soubory. Striktně do složky ukládejte jen textové soubory, prezentace, životopis, daňová přiznání a případně i kurzy. Hodit se mohou i poznámky s e-maily, telefonními čísly a jinými kontaktními údaji.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.