Menu
CHIP Speedtest

Jaký monitor ocení hráč? Odezva a podání barev jsou na prvním místě.

05.02.2019 14:45 | Komerční sdělení
Jaký monitor ocení hráč? Odezva a podání barev jsou na prvním místě.

Sháníte nový monitor na hry? Zorientovat se na současném trhu není vždycky jednoduché, obzvlášť, když vycházejí desítky nových modelů ročně.

Do našeho článku jsme vybrali 3 kvalitní monitory s parametry vhodnými na hry v různých cenových kategoriích, abychom vám pomohli s výběrem a s orientací na trhu.

24" BenQ GW2470H: Skvělý poměr ceny a výkonu

Tento monitor si rychle získal obrovské množství příznivců a stal se volbou číslo 1 v nižší cenové kategorii. 24" úhlopříčka s Full HD rozlišením je standard, nicméně jedná se o PVA panel, tedy panel disponující lepším zobrazením barev a širšími pozorovacími úhly (178°)než v této kategorii běžné TN. Výhoda PVA panelu rovněž spočívá v tom, že případné mrtvé body jsou zhasnuté, a neruší tolik uživatelský zážitek.

Monitor má též vysoký kontrast (3000:1) a odezvu 4 ms, což je na hry dostačující hodnota. Protože ale nic není zadarmo, s nižší pořizovací hodnotou jde ruku v ruce mechanické zpracování monitoru, které není tak robustní a pevné a uživatel se musí smířit s obnovovací frekvencí maximálně 60 Hz. Pro příležitostné hráče by to ale neměl být žádný problém.

24" ASUS VG248QE: Volba kompetitivního hráče

Tento model je sice, co se úhlopříčky a rozlišení týče, stejný jako předešlý BenQ, nicméně jedná se o model vyrobený přímo pro hráče. To v této cenové kategorii znamená TN panel s vyšší obnovovací frekvencí (až 144 Hz) a nižší odezvou (1 ms), což ocení zejména hráči multiplayerových a kompetitivních akčních her. Nevýhodou TN panelu je slabší podání barev a nižší pozorovací úhly – není tedy úplně vhodné monitor pořizovat s tím, že na něm budete sledovat filmy s přáteli.

Monitor však vyniká i na dalších polích: kvalitním zpracováním a materiály, umožňuje důstojně se poprat s kabely, nabízí pivot a časté hráče potěší určitě i nižší spotřeba energie.

ACER Predator X27: Pokud to berete fakt vážně...

… pak by vás mohl zaujmout model Acer Predator X27, mnohými považovaný za nejlepší herní monitor současnosti, často používaný profesionálními hráči. 4K rozlišení na skvělém IPS panelu s Quantum Dot je samozřejmostí, skutečně fungující HDR pak třešničkou na dortu. Monitor se také pochlubí obnovovací frekvencí 144 Hz a technologií G-Sync, zajišťující synchronizaci snímků mezi grafickou kartou a obrazovkou. Výsledkem by měl být maximálně plynulý obraz bez jakýchkoli záseků, budete se však muset ke svému PC připojit přes DisplayPort.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání