Menu

Jsou multifunkce přežitek? Jejich práci zastane moderní tiskárna a mobilní telefon

24.10.2022 10:32 | Komerční sdělení
AD
Jsou multifunkce přežitek? Jejich práci zastane moderní tiskárna a mobilní telefon

Všechny tiskárny nemusí být multifunkční. Mobilní telefon se správnou aplikací a moderní tiskárnou je může nahradit. Jak snadné to je, ukazuje video v článku.

Zatímco dříve bylo zvykem řadu materiálů, například produktové listy, tisknout externě ve vysokých nákladech, dnes řada menších firem preferuje vlastní tisk třeba jen po několika kusech. Také se v minulosti v mnohem větší míře využívaly multifunkční tiskárny, a to až do té míry, že v kancelářích byly často samé multifunkce, ale používala se jen jejich tisková část. S příchodem vyspělých mobilních telefonů s kvalitními fotoaparáty se situace začala pomalu obracet. Lidé zjistili, že na ofotografování dokumentu nepotřebují skener, ale postačí jim fotka z mobilu. Velkým zjednodušením jsou i mobilní aplikace, které dokáží fotografii dokumentu oříznout, upravit, či dokonce rozpoznat text a převést jej do formátu, který lze dále upravovat, archivovat a vyhledávat v něm. Pro občasné použití v kanceláři či doma je to plně dostačující. Jak na to si ukážeme s pomocí tiskárny OKI C650, která je nejmenší svého druhu na světě, a mobilní aplikace Adobe Scan. Podobných aplikací je k dispozici celá řada.

Nejmodernější a nejmenší svého druhu

Profesionální tiskárna OKI C650 je díky novému designu s rozměry 29 x 39,5 x 43 cm nejmenší výkonnou LED tiskárnou na trhu. Nejde ale jen o samotný rozměr, důležité je, že kolem tiskárny postačí pouhé 2 cm prostoru a všechny běžné uživatelské operace lze provádět z přední strany. Tiskárna si tak snadno najde místo i v malé kanceláři nebo prodejně.

Umožňuje rychlý univerzální tisk potřebných materiálů: od běžného kancelářského tisku, faktur, ceníků, přes samolepky na okna až po letáky k produktům. Uplatní se tak na pracovištích jako jsou kanceláře, hotely, restaurace, obchody, služby až po školství nebo zdravotnictví.

Výtisky lze snadno personalizovat nebo třeba upravit cenu. Zajímavostí u OKI je také možnost tisku bannerů o délce až 1,3 m. Pro profesionální práci využití nechybí automatický oboustranný tisk, tzv. duplex, který značně usnadní obsluhu tiskárny, ušetří čas a může snížit spotřebu papíru až o 45 procent.

Zařízení formátu A4 s rozlišením 1 200 × 1 200 dpi tiskne rychlostí 35 stran za minutu barevně i černobíle na média s neobvykle širokým rozsahem gramáží od 60 do 256 g/m² s rozměry od B8 (62 × 88 mm) až po bannery 216 × 1321 mm.

O něco vyšší pořizovací cenu OKI C650, jejíž aktuální výši si můžete ověřit na Heureka.cz a Zbozi.cz, vyvažují více než příznivé provozní náklady. Uvnitř tiskárny je místo pro tonery s kapacitou 7000 (K) a 6000 (CMY) stránek, které zaručují mimořádně levný profesionální tisk. Běžná stránka tak přijde na 0,21 Kč černobíle a 1,08 Kč barevně bez DPH.

Chybějící skener lze nahradit například s pomocí mobilních aplikací ABBYY FineScanner nebo Adobe Scan. Mobilní telefon se tak promění ve skener využívající umělou inteligenci pro skenování papírových dokumentů včetně rozpoznávání znaků OCR a pro pořizování digitálních kopií určených k tisku a ukládání do formátu PDF. To tiskárně C650 přidává funkci pro občasné skenování a současně odstraňuje potřebu samostatného stolního skeneru nebo multifunkčního zařízení.

Kvality moderní LED barevné tiskárny OKI C650 potvrzuje řada recenzí v ČR i v zahraničí. Aktuálně získala OKI C650 ocenění Chip Tip s hodnocením Výborný. Více se můžete dočíst v recenzi na Chip.cz: Test: OKI C650dn.

oki-c650-front-with-print-a-chiptip


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení