Menu
CHIP Speedtest

Když se řekne dron...

31.05.2017 12:16 | Milan Bauman
Když se řekne dron...

Na českém knižním trhu se v květnu objevila kniha cestovatele a populizátora vědy Petra Jana Juračky o létání s drony. Knihu Drony – fotografování z ptačí perspektivy vydalo v květnu nakladatelství Grada.

Donedávna bylo pořízení leteckého snímku, nebo filmového záběru z výšky možné jen z letadla. Řešení přišlo až s drony, jejichž popularita v posledních letech vzrostla s tím, jak se drony staly cenově dostupným zbožím i pro amatérské fotografy a kameramany.

Petr Jan Juračka se obklopil týmem odborníků z předních firem prodávajících drony, zkušenými piloty a fotografy a ve sto stranách své knihy s nimi vysvětluje, jak lze dron ovládat. S autory proberete konstrukci dronu, motory, vrtule, ovládání dronu během letu, péči o akumulátory, nebo GPS tracker. Kniha se věnuje i základním fotografickým pojmům ohledně světla a kompozice, nebo nastavení expozice. Létání s drony podléhá zvláštním zákoným pravidlům, proto se kniha věnuje i této problematice, včetně otázky pojištění.

Autorům nelze upřít, že jejich cestovatelské touhy se v knize ukazují nejen v krásných fotkách krajin, ale i v závěrečné kapitole, v níž popisují polní podmínky, během kterých letecké fotografie vznikají. Své zkušenosti z „trabantí“ cesty po Austrálii a Tichomoří vypráví například Vojtěch Duchoslav. Petr Jan Juračka nevynechal ani zážitky ze svého mrazivého výstupu na horu K2. Vedle své odborné stránky tak kniha získává inspirativní nebo romantický rozměr, kterému drony dobře slouží.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání