Menu
CHIP Speedtest

Kvalitní kamera do auta – důležitý pomocník na cestách

28.06.2018 14:17 | Komerční sdělení
Kvalitní kamera do auta – důležitý pomocník na cestách

Každý den se na cestách stane velké množství dopravních nehod a mnoho z nich můžeme vidět na videích po internetu. Většina z nich byla zaznamená na autokameru. Pomocí nich je jednoduší identifikovat kdo nehodu zapříčinil.

Je to skutečně užitečný nástroj, který natáčí záznam vaší jízdy a pokud se něco stane a vy chcete dokázat svojí případnou nevinu, stačí vám vytáhnout paměťovou kartu, převést záznam do počítače a přehrát video.

Typy na kvalitní autokamery

Lamax C7

Kvalitní a nabitá různými funkcemi. Záznam nahrává ve Full HD rozlišením při 30 fps s úhlem záběrů 150°. Na videu tak nebude nouze o kvalitní a jednoduchou identifikaci značky vozidla nebo tváře viníka. Optika je vybavená vysokou světelností a zajistí, že i v zhoršených světelných podmínkách a v noci bude video v co nejlepší kvalitě. Instalace je absolutně jednoduchá a rychlá. Je možné dokoupit i GPS modul, s kterým budete mít přehled o vaší rychlosti, ujedené vzdálenosti a podobně.

obra-zek1

TrueCam A7s

Vysoká kvalita obrazu Full HD+  nabízí rozlišení 2304x1296 pixelu. Zorný uhel je 130° , což je velmi solidní a záběru tak nic neunikne. Kameru lze pohodlně a snadno nasadit na pevný držák. Paměťová karta zabudovaná v kameře je o velikosti 32GB a v případě nedostatku místa pro nejnovější záznamy se začnou ty nejstarší vymazávat. Vy se pak nemusíte obávat, že se vám něco důležitého nenahraje. Kamera nabízí krásný 2,7 palcový displej s jednoduchým intuitivním ovládáním. Velkou výhodou je vestavěný GPS modul, který vás dokonce upozorní při překročení rychlosti a upozorní vás jakou maximální můžete jet.

obra-zek2

Samozřejmě na trhu existuje velké množství dalších značek a modelu. Na jaké parametry si dát pozor?

Na co si dávat při výběrů kamery pozor!

Rozlišení

Kvalita záznamu je velmi důležitá.Dnešním standardem je klasické FULL HD rozlišení 1920x1080 pixelů. Ještě lepší jsou modely, které zvládnou natáčet v WQHD 2560x1440 a WQXGA 2560X1600.

Počet snímků za sekundu

Kromě rozlišení o kvalitě videozáznamu rozhoduje i počet snímků za sekundu udávaný jako fps. Video je totiž sekvence obrázků, které kamera zaznamenává. Minimum by mnělo být 15 snímků za sekundu. Čím vyšší fps, tím lépe.

Úhel záběru

Samotná silnice je pro záznam velmi důležitá. Ale i krajnice, chodníky a další věci kolem auta  jsou podstatné. Doporučujeme tedy, aby záběr kamery byl co nejvíce široký. Nejlevnější kamery mají tuto hodnotu kolem 110°. Táto hodnota je velmi nízká a nedostačující. Lepší kamery by se měli pohybovat kolem 125°, ty nejlepší 150°.

Paměťová kapacita

Kamerový záznam se ukládá na úložiště a to buď v podobě vnitřní paměti kamery nebo paměťového media, nejčastěji SD karta nebo micro SD karta. Doporučujeme tedy kupovat kamery s co největším paměťovým uložištěm.

Představili jsme vám ty nejzákladnější parametry, které jsou při výběru nejdůležitější. Na trhu existuje vysoký počet firem, které prodávají kamery. Některé jsou lepší kvality, jiné horší. Naštěstí najdete na internetu různé recenze a testy autokamer, které vám při výběru pomůžou. Doufáme, že si vyberete tu nejlepší pro vás.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení