Menu

Kvalitní páječky šetří firmám čas a zvyšují efektivitu

06.10.2021 11:18 | Komerční sdělení
Kvalitní páječky šetří firmám čas a zvyšují efektivitu

Jedním z nejčastějších požadavků zákazníků je výběr vhodného pájecího nářadí, zejména tehdy, pokud se od operátora očekává minimální chybovost při pájení jednotlivých komponentů ve výrobcích. Toto je výzva, například při práci s malými pájecími ploškami, hustými vývody, několikavrstvými deskami či zemními (tzv. GND) spoji.

Husté vývody – větší riziko zkratu

Dobrým příkladem je ZIF patice pro velké procesory se stovkami poměrně hustých vývodů. Taková hustota pinů je náročná na pájení i pro velmi zkušeného operátora, kdy je zásadní, aby nedošlo ke zkratu. Přestože se většina vývodů pájí dobře, určité procento z nich příliš odvádí cenné teplo.

Zemnící piny vyžadují extra přístup

Jde zejména o zemnící piny, které jsou na vícevrstvé DPS spojeny s velkými měděnými plochami. Za jiných okolností by byl v podobných případech nápomocný spodní podehřev, při pájení velké plastové ZIF patice by ovšem bylo jeho použití doslova problematické.

Hustota pinů brání použití silnějšího hrotu

Je třeba si uvědomit, že pro práci s GND piny by zákazník potřeboval pájecí stanici s co největším hrotem a ručku s technologií co nejlepšího přenosu tepla. Avšak hustota pinů v tomto případě neumožňuje použít silnější hrot kvůli riziku vzniku zkratu.

weller-spajkovanie2

Řešením jsou aktivní hroty

Aktivní hroty Weller přinášejí technologii, při které je pájecí hrot napevno spojen s malým topným tělesem a senzorem teploty přímo z výroby. Vyznačuje se téměř dokonalým přenosem tepla z topného tělesa na hrot, jakož i velmi přesným měřením teploty a rychlou odezvou na její změny. Díky tomu může například 40-50 W aktivní hrot hravě konkurovat klasickým páječkám s výkonem i více než 80 W.

weller-hroty

Technologie snižující náklady

S touto technologií aktivních hrotů společnosti Weller zákazník dokáže kvalitně zapájet i ty zemní piny, které byly dříve problematické. Kromě tohoto komfortu pro operátora okamžitě narůstá kvalita výrobků, snižují se finanční náklady spojené s chybovostí, jakož i výkon celkové výroby. 

Jde to i při nižší teplotě

K již tak bohaté sérii pájecích hrotů Weller s velikostí "Mikro" přidal výrobce i menší hroty "Pico" a vysoce výkonné hroty "Ultra", které jsou vhodné i pro pájení spojů s enormními nároky na teplo. Vzhledem k rychlé odezvě, vysokému výkonu i špičkové kvalitě pájení u nich není nutné nastavovat přehnaně vysokou teplotu jako "kompenzaci" nedostatečného přenosu tepla na spoj.

Kvalitní hroty i technická podpora

Kromě problematiky pájení společnost SOS electronic zákazníkům často pomáhá např. s výběrem vhodného displeje nebo krabičky pro zařízení, s volbou vhodného embedded zařízení do aplikace nebo poradí, jak si zbytečně nezkracovat dosah u různých typů RFID čteček.

Více informací najdete na soselectronic.cz.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.