Menu

Nejlepší hry roku 2022, které si zahrajete i na notebooku

30.01.2023 13:00 | Komerční sdělení
AD
Nejlepší hry roku 2022, které si zahrajete i na notebooku

Přestože stále více herních pecek vychází hlavně na konzole, i na notebooku si užijete parádní hraní. Vybrali jsme čtyři hry roku 2022, které příběhem, originálním zpracováním a promakaným vizuálem patří k tomu nejlepšímu, co si aktuálně můžete na notebooku zahrát.

Stray

Jestli se v roce 2022 objevila hra, o které se dá s klidem říct, že je opravdu originální, tak je to Stray. Hrajete za potulnou kočku, která prochází podzemním cyberpunkovým světem ovládaným roboty.

Na své cestě z tohoto světa zpět na povrch se v roli kočky setkáte s řadou výzev, logickými úkoly a postupně odhalujete příběh. Ten sice nemáte tak velikou možnost ovlivnit svými volbami, ale graficky jde o parádní podívanou, která vás vtáhne.

Lego Star Wars: The Skywalker Saga

Jestli patříte mezi fanoušky vesmírné ságy Star Wars, tak vám tenhle herní kousek nesmí chybět ve sbírce. Nastartujte vesmírnou loď, tedy v tomto případě herní notebook, a vydejte se do propracovaného světa plného hádanek a úkolů.

Užijete si pořádnou porci vesmírných soubojů, závodů kluzáků i bojů se světelným mečem. Hrajte za rytíře Jedi a své nepřátele koste pomocí Síly, nebo ovládněte technologie s droidem.

Lego Star Was představuje parádní oddechovku zabalenou do hravé Lego grafiky.

Elden Ring

Pokud máte rádi výzvy a nevadí vám jednoho bosse zdolávat pár hodin, pak si vychutnáte Elden Ring. Jednoznačný hit roku 2022 co se týče propracovanosti herního světa, lokací a nepřátel, proti kterým se octnete.

Elden Ring vám nedá nic zadarmo. Pokud se vám podaří ho dohrát, o to větší euforie se na konci dostaví. Není to jednoduchá hra a nedoporučujeme ji pro choleriky. Váš notebook by totiž mohl skončit třeba u sousedů na zahradě.

I přes to, že je Elden Ring asi jedna z nejtěžších her, co v roce 2022 vyšla, fanoušci ji řadí na přední místa a rozhodně stojí za zkoušku. Čeká na vás horda těžko porazitelných nepřátel i rozmanitý svět plný tajemství, skrytých detailů a odměn.

God of War

God of War vyšel jako exkluzivka na PlayStation už v roce 2018. Trvalo ale další čtyři roky, než si ho mohli užít i hráči bez konzole.  A jestli jste tuhle hru ještě nehráli, tak neváhejte a zasedněte k notebooku.

Čeká na vás pořádná dávka nádherného vizuálního zpracování, a hlavně silný příběh. Kromě rubání nepřátel je God of War postavený na komplikovaném vztahu hlavní postavy Kratose a jeho syna Atreuse.

Zároveň na vás čeká i nálož bojů s mrazivou sekerou, se kterou se v průběhu hry naučíte spoustu triků.

Můžete s ní nepřátele sekat nebo jí házet. Jako Thorovo kladivo se k vám zase vrátí. Ve hře si užijete i klasické prvky plošinovek, postavíte se před logické hádanky a čeká na vás propracovaný systém odměn a vývoj postavy.

Tip: Máte doma MacBook a chcete si zahrát i hry, které na macOS přímo nevyšly? Stáhněte si Windows. Pak bez problému spustíte všechny hry určené pro PC. Jen si na disku zajistěte dostatek volného místa, ať se vám tam vejdou dva operační systémy.

Měření


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení