Menu
CHIP Speedtest

Nejlepší mobily 2019 – tlačítkové i smartphony s pěti fotoaparáty

31.10.2019 07:12 | Komerční sdělení
Nejlepší mobily 2019 – tlačítkové i smartphony s pěti fotoaparáty

Vybíráte si nový telefon? Zaměřte se na výkon baterie, kvalitu displeje, odolnost, ale i na rychlost softwaru.

Záleží i na množství financí, které do nového přístroje chcete vložit – na levnější typy mobilů vám stačí šetřit jen chvíli, na ty dražší si někteří ochotně vezmou i půjčku. Přinášíme výběr nejlepších mobilních telefonů roku 2019 podle ceny.

Nejlevněji vyjdou tlačítkové telefony

Finanční hodnota je jedním z hlavních rysů, podle kterých si vybíráme mobilní telefon. V dnešní době mají však zákazníci mnoho možností, jak si pořídit mobil, který je nad jejich momentální finanční možnosti. E-shopy nabízí nákup na splátky, případně by vás mohla zajímat půjčka.

Někteří si ale na rozhazování peněz nepotrpí – chtějí kvalitu za nejnižší možný obnos. Cena klasických tlačítkových telefonů se dnes pohybuje od několika stokorun, baterie v nich vydrží nabitá týden a odolají i pádům na štěrk. Mají ale omezené funkce, většinou z nich můžete jen volat a posílat SMS.

Alcatel 1016G za zhruba 400 Kč je jedním z nejlevnějších mobilů na českém trhu. Nabízí základní funkce, Dual SIM, velká tlačítka a velmi nízkou hmotnost – 63 g. Pokud si trochu připlatíte, můžete získat telefon Nokia 230 Dual SIM, jehož cena se pohybuje kolem 1 500 Kč. Jeho baterie vydrží třikrát více než u zmíněnému Alcatelu (dokonce až 3 týdny v pohotovostním režimu), dále nabízí dva fotoaparáty, Dual SIM a díky částečně hliníkovému krytu i vyšší odolnost. Podobný komfort nabízí i další model společnosti Nokia, Nokia 216. Ta má o trošku menší displej a nižší odolnost, ale stojí asi o třetinu méně.

Smartphony za rozumnou cenu

Pro milovníky nových technologií se hodí spíše smartphone s dotykovým displejem. Ani ten přitom nemusí vaši kapsu úplně zruinovat nebo vás nutit k půjčce. Třeba Xiaomi Redmi Note 7 stojí kolem 5 000 Kč a nabízí kromě jiného až dvoudenní výdrž (baterie 4 000 mAh), dotykovou 6,3“ obrazovku a kvalitní fotoaparát. Podobnými parametry se chlubí také Samsung Galaxy A20e, jeho displej je však trochu menší a pomalejší procesor zvládne jen méně náročné hry. Baterie má zase nižší výkonnost (3 000 mAh), zaplatíte za něj nicméně jen okolo 4 000 Kč. Za podobnou cenu (cca 4 500 Kč) můžete v ruce držet i Honor 10 Lite, jenž nabízí odolný hardware, silnější baterii a kvalitní fotoaparáty.

Kvalita a nejnovější funkce se projeví na ceně

Cena nejdražších telefonů se pohybuje v řádech desetitisíců, zato však jejich koupí získáte nejnovější technologické funkce. Pokud pro vás není cena limitem, nabízí se vám například Samsung Galaxy S10+, který je jedním z nejlepších mobilů současnosti. Nekonečný displej, pět fotoaparátů, bezdrátové nabíjení, rychlý software a další novinky v jednom zařízení pořídíte asi za 26 000 Kč. Asi o 3 000 Kč levněji vyjde Huawei P30 Pro, který vás uchvátí zejména perfektními fotkami, rychlostí, výkonem a bezdrátovým nabíjením. Androidům konkuruje iPhone Xs Max, který nabízí velký displej s věrnými barvami, odolnost konstrukce i skla a super rychlý čip. Ostré a hluboké fotografie i vysokou voděodolnost získáte asi za 30 000 Kč.

Vyberte si telefon podle zamýšleného využití

Cena je jen jedním z mnoha důležitých aspektů při výběru nového mobilního telefonu. Záleží, k čemu svůj telefon budete nejčastěji využívat – jste typ „stačí mi jen volání a SMS“, nebo využijete velký displej na surfování po internetu? Pokud chcete mít dokonalé fotky nejen na sociální sítě, budete muset sáhnout do kapsy hlouběji nebo si vzít půjčku.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání










Komerční sdělení