Menu

Postavte se k práci čelem a předejděte zdravotním problémům na celý život

21.04.2023 21:06 | Komerční sdělení
AD
Postavte se k práci čelem a předejděte zdravotním problémům na celý život

Dlouhodobé sezení lidskému tělu rozhodně neprospívá, to dokazuje nejedna studie. V některých zaměstnáních se ale každodennímu dlouhému sezení nevyhneme. Bolí nás záda, jsme unavení a naše pracovní výkony nejsou takové, jaké by mohly být. Co s tím?

foto139

Střídejte polohy u počítače s polohovacím stolem

Jak už název napovídá, polohovací stoly jsou stoly, které lze polohovat. Pro osoby se sedavým zaměstnáním to znamená, že polovinu pracovního dne mohou sedět a polovinu dne stát, stůl stačí jednoduše vysunout do vyšší polohy.

Vybrat si můžete z manuálních polohovacích stolů (do požadované výšky dostanete stůl pomocí ruční kliky) nebo elektrických polohovacích stolů s ovladačem a pamětí polohy (polohování je plynulé a tiché).

Rizika dlouhodobého sezení

Střídání stání a sezení u počítače představuje ergonomický přístup, který přináší mnoho zdravotních výhod. Dlouhodobé sezení je spojeno s řadou negativních dopadů na zdraví, jako jsou obezita, zvýšený krevní tlak, cukrovka typu 2, kardiovaskulární onemocnění a předčasná úmrtí.

Tip: Přečtěte si také o dlouhodobé práci u počítače

Výhody polohovacího stolu

Střídání sezení a stání pomáhá zlepšit krevní oběh, snižuje zatížení páteře a zvyšuje spalování kalorií. Pravidelné střídání těchto poloh také pomáhá předcházet celkovému ztuhnutí svalů a kloubů a může zlepšit produktivitu a koncentraci. Integrace střídání sezení a stání do pracovního dne je klíčová pro udržení zdravého životního stylu a prevenci zdravotních problémů spojených s dlouhodobým sezením.

Už jste slyšeli o české firmě Liftor?

Český trh v posledních letech dobývají polohovací stoly Liftor. Společnost Liftor byla založena v roce 2019, zabývá se výrobou polohovacích stolů na míru a dodává také ergonomické vybavení pro kanceláře, studium i volný čas.

V současné době si stoly Liftor můžete vyzkoušet na 12 místech po celé České republice a jednoduše tak zjistit, zda bude stůl vyhovovat právě vám.

  • výroba desky na míru do 24 hodin od objednávky
  • záruka 5 let na všechny stoly
  • pestrá nabídka barev a dekorů
  •  jednoduchá montáž stolu
  • doplňková řešení pro vedení kabelů

foto129

Polohovací stoly nejen pro zaměstnance

Dlouhým sezením netrávíme čas jen v zaměstnání, ale také doma u TV nebo hraním počítačových her. Popřemýšlejte, zda by se vám polohovací stůl nehodil také pro domácí použití.

Polohovací stoly testovali také profesionální esportovci, tedy sportovci kteří se živí hraním počítačových her. Esportovci kromě možnosti změny polohy při hře nejvíce oceňovali prakticky zaoblené rohy stolu pro větší pohodlí a dostatek místa pro všechna potřebná vybavení k online hraní.

Nezapomínejte na protažení nebo cvičení u počítače

Nezapomínejte na protažení nebo cvičení u počítače, jelikož pravidelné zapojení těchto aktivit do vašeho pracovního dne může mít pozitivní dopad na vaše tělesné i duševní zdraví. 

Dlouhé hodiny strávené sezením u počítače mohou způsobit napětí a bolest ve svalstvu, zejména v oblastech krku, zad, ramen a zápěstí. Protažení a cvičení pomáhají uvolnit svalové napětí, zlepšit průtok krve, zvýšit flexibility a snížit riziko zranění. Krátké pauzy na protažení nebo cvičení rovněž přispívají k lepší koncentraci, udržují vás aktivní a zlepšují vaši náladu během pracovního dne.

Pro dosažení optimálních výsledků je důležité zařadit pravidelné protažení a cvičení do vaší každodenní rutiny, abyste si udrželi zdravý životní styl a minimalizovali stres spojený s dlouhotrvajícím sezením u počítače.

Měření


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení