Menu
CHIP Speedtest

Připojené auto - perfektně propojené auto budoucnosti

12.05.2020 15:00 | Komerční sdělení
Připojené auto - perfektně propojené auto budoucnosti

Mnoho dnešních vozidel zahrnuje bezdrátová zařízení, jako jsou AM, FM a satelitní rádio, GPS navigace a připojení Bluetooth. Některé dokonce nabízejí Wi-Fi hot spot. Auta však nekomunikují navzájem ani s žádnou infrastrukturou. Díky bezdrátovému připojení se toto již brzy změní.

Chytré vozy

Podíváme-li se na technologii prostřednictvím historie a použijeme nedávný vývoj smartphonu jako vhodné měřítko, můžeme vidět úzkou korelaci mezi automobily a moderními technologiemi. Propojení automobilů bude běžný trend, kterým se postupně vydá většina prodejců automobilů. Snadno si tak například pomocí Autodoc App objednáte nejrůznější autodíly rovnou za jízdy.

V příštích několika letech budou zákazníci očekávat připojení automobilu jako standardní funkci ve všech vozidlech, podobně jako záložní kamery a navigační systémy, které jsou dnes ve vozidlech k dispozici běžně. Připojení bude zahrnovat Bluetooth, WiFi a mobilní sítě, jako je 4G / LTE. S tímto očekáváním a vývojem přijde řada výrobních příležitostí pro výrobce automobilů. Ti by měli být připraveni navázat vztahy s mobilními operátory.

Auta budoucnosti

Vzhledem ke složitosti a hluboké integraci všech zařízení do připojeného vozidla bude jejich životnost delší než u smartphonu. Není žádnou novinkou, že se životní cyklus chytrých telefonů nyní také zvyšuje díky mnoha inovacím.

Propojení automobilů přinese řadu výhod:

  • Energie - Telefony jsou omezeny na velikost baterií potřebných k jejich spuštění. Mnoho aplikací využívajících funkce fotoaparátu a GPS má tendenci vyčerpávat baterii neuvěřitelně rychle. V autě takové obavy neexistují. Mnoho aplikací by fungovalo dokonale s prakticky nulovým účinkem na autobaterii.
  • Zpracování - Auta mohou obsahovat přenosné datové centrum, aniž by se spoléhaly na externí zpracování v cloudu jako telefon.
  • Rizika - bezpečnost je problém číslo jedna s připojenými vozidly. Aby bylo možné propojená auta chránit před hackery a počítačovými chybami, je třeba udělat spoustu práce. Na rozdíl od hackerství v telefonu mohou mít důsledky pro auto fyzické poškození.

Budoucnost připojených aut nevyhnutelně zahrnuje sdružování mobilních, automobilových a domácích připojení pro aplikace, datové a zábavní služby pro integrovaný uživatelský zážitek. Aby mohli být nositelé inovací úspěšní, musí si zdokonalit uživatelský zážitek z automobilu, který bude pro spotřebitele vzrušující

Předpovídá se, že bude na silnici více než 250 milionů připojených vozů. Klíčové budou kreativní metody pro generování příjmů a hráč v odvětví, který jedná nejrychleji a převezme vůdčí roli na trhu, bude připraven pro dlouhodobé ovlivňování vývoje připojených vozů.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání


Komerční sdělení