Menu

realme představilo model GT 5G a rozšiřuje nabídku

17.06.2021 22:10 | Komerční sdělení
realme představilo model GT 5G a rozšiřuje nabídku

realme GT 5G vybavený čipsetem Qualcomm Snapdragon 888 a chladícím systémem VC z nerezové oceli je prvním produktem nové řady GT. Na první pohled zaujme jeho nový netradiční design.

Design realme GT je založen na koncepci sportovních vozů Gran Tourismo (GT). Model GT 5G si mohou uživatelé a uživatelky pořídit ve skleněném designu nebo ve verzi s veganskou kůží. Skleněná varianta s 3D vzorem odrážejícím světlo na zadní straně telefonu se dodává ve dvou barvách – Dashing Silver a Dashing Blue – a je zdobena řadou vzorů šípů na zadní straně telefonu symbolizujících rychlost a dynamiku. Edice ve veganské kůži je pak k dispozici v odstínu Racing Yellow a je určena hlavně pro mladé spotřebitele.

realme2

Čip Qualcomm Snapdragon 888 má novou efektivní LPDDR5 RAM a díky 5nm výrobní technologii zlepšuje výkon a výpočetní sílu. Ve srovnání s předchozí generací se spolu se silnějším a větším jádrem Cortex-X1 a třemi jádry nové generace A78 se zvýšil výkon procesoru telefonu o 20 % a snížila se spotřeba energie o polovinu.

Neúnavný výkon

realme GT 5G využívá nový VC chladicí systém z nerezové oceli, který hraje zásadní roli pro trvale vysoký výkon telefonu. Nerezová ocel optimalizuje rozptyl tepla. Během testování tak chladící systém z nerezové oceli vykazoval o 50 % vyšší chladící výkon ve srovnání s tradičním VC systémem z mědi a byl schopen snížit teplotu jádra CPU až o 15 ° C.

realme3(1)

Nový čipset Qualcomm Snapdragon 888. Foto: realme

GT 5G má hmotnost 186 g a je vybaven velkou 4 500 mAh baterií a podporou nabíjení SuperDart 65 W. Díky tomu zvládá úplné nabití za pouhých 35 minut.

Další parametry
Displej:
realme GT 5G má 6,43palcový 120HZ Samsung Super AMOLED displej s rychlou odezvou i pro náročné hráče.
Duální světelné senzory: Přední a zadní světelné senzory pracují s 4096 úrovněmi přizpůsobování jasu.
Konektivita:
Vedle 5G pásem realme GT 5G podporuje všechny standardní Wi-Fi a Bluetooth technologie.
Pohlcující zvuk:
telefon má Dolby Atmos Dual stereoreproduktory, zvuk s vysokým rozlišením a vstup pro 3,5mm jack.
Fotoaparát:
realme GT 5G má trojitý fotoaparát od Sony s hlavním 64MPx objektivem a s novými portrétními módy a AI funkcemi.
Operační system
 – realme GT 5G je jeden z prvních telefonů, který podporuje Android 12 Beta 1. realme bude dále sbírat a vyhodnocovat uživatelské zkušenosti předtím, než představí nový UI realme později v letošním roce.
GT mód – vytvořen pro hráče, kteří požadují vysoký výkon. Je k dispozici pouze v sérii realme GT a zahrnuje vysoce výkonný plnoscénový režim a další optimalizaci hraní her s vysokou snímkovou frekvencí.
Cena – varianta 8+128 GB bude nabízena za 12 999 Kč, v rámci early bird akce do 21. 6. pak za 11 499 Kč. Varianta 12+256 GB pak bude stát 14 499, v early bird slevě bude možné ji zakoupit za 12 999 Kč.

Na redakční test realme GT 5G se můžete těšit hned v červencovém Chipu, který je v prdeji od 23. 6.

Propracovaný ekosystém AIoT

realme také představilo další dva produkty – chytré hodinky realme Watch 2 Pro a robotický vysavač realme TechLife Robot Vacuum. Ten je prvním produktem z partnerského AIoT systému, který v dalších měsících doplní notebook a tablet.

Robotický vysavač s přesností až 98 %
Robot Vacuum je vybaven 38 vestavěnými senzory – mezi nimi je i LiDAR Smart Mapping and Navigation System, moderní technologie používaná v navigačních systémech elektrických vozidel a letadel. Nabízí rychlou a přesnou navigaci v reálném čase a přesné mapování místností v aplikaci. S využitím 360stupňového laserového skenování dosahuje vysavač přesnosti až 98 %.

Osobní fitness trenér s perfektním vybavením
Hodinky realme watch 2 Pro navazují na úspěch hodinek realme watch zejména mezi mladými lidmi. Hodinky realme watch 2 Pro přinášejí zlepšení funkčnosti i kvalitnější displej. Díky vylepšenému velkému barevnému displeji s úhlopříčkou 1,75 palce (4,4 cm) se nové hodinky mohou pochlubit o 56% větší zobrazovací plochou než předchozí generace. realme watch 2 Pro zahrnují různé funkce pro různé sportovní scénáře, včetně přesného systému GPS, monitoru SpO2, který sleduje úrovně nasycení kyslíkem v krvi, monitoru detekce srdeční frekvence a celkem 90 sportovních režimů (nárůst z původních 16 režimů). Hodinky mají 390mAh baterii, která zajistí výdrž až 14 dní.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.