Menu

realme v Evropě představil první prémiový smartphone střední řady 9 Pro+ se špičkovým fotoaparátem Sony

17.02.2022 09:00 | Komerční sdělení
AD
realme v Evropě představil první prémiový smartphone střední řady 9 Pro+ se špičkovým fotoaparátem Sony

Nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů uvedla na evropský trh modely realme 9 Pro Series. Model realme 9 Pro+ je zároveň prvním zařízením, které do segmentu střední třídy přináší fotoaparát Sony IMX766 OIS. Ten byl dosud výsadou modelů nejvyšší kategorie. 

Oba modely realme 9 Pro mohou zaujmout neotřelým designem Light Shift „Chameleon“, procesorem Dimensity 920 5G a displejem s obnovovací frekvencí 90 Hz. realme 9 Pro+ je také prvním modelem značky, který letos nabízí uživatelské rozhraní 3.0, založené na Androidu 12.

Osazený snímač fotoaparátu Sony IMX766 je vybavený technologií ProLight Imaging, duální stabilizací OIS & EIS a technologií AI Noise Cancellation 3.0. Nabízí nejlepší kvalitu obrazu ze všech smartphonů střední třídy, která je srovnatelná s dražšími prémiovými vlajkovými telefony. Důkazem jsou výsledky v aplikaci realme Camera Lab.

realme9-1

| Zdroj: realme

Řada realme 9 Pro je jako jedna z prvních osazena procesorem MediaTek Dimensity 920 5G. Díky tomu v hodnocení Benchmark telefon dosáhl výsledku přes 500 000. Telefon má Super AMOLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, který nabízí živé barvy a plynulé ovládání. Vybavený je snímačem otisků prstů na displeji, který také dokáže detekovat srdeční frekvenci.

Řadu 9 Pro navrhovalo realme Design Studio ve třech barevných variantách. Novinkou v oblasti chytrých telefonů je technologie Light Shift Design, díky níž zadní strana telefonu mění na světle barvy. Celkový dojem novinky povyšuje kombinace duálního sterea s Dolby Atmos, dotykový motor osy X a nabíječka 60W Super Dart Charge, která zařízení dobije na poloviční kapacitu za zhruba 15 minut.

Stvrzený pro 5G budoucnost: realme 9 Pro

Model realme 9 Pro nabízí díky procesoru Qualcomm Snapdragon 695 5G, dynamické paměti RAM o velikosti až 13 GB a systému tekutého chlazení skvělý výkon. I tento model zaujme měnícími se barvami a výkonným 64MP trojitým fotoaparátem s režimem Street Mode 2.0. Smartphone realme 9 Pro má také 3,5mm sluchátkový vstup a nejnovější uživatelské rozhraní realme 3.0 založené na Androidu 12

Nová úroveň výkonu: realme 9i

Stejně jako předchozí modely přináší i realme 9i nespočet překvapení. Přístroj je prvním telefonem s 6nm procesorem (Qualcomm Snapdragon 680), který je v Evropě k dostání za méně než 200 EUR. Zařízení má také dynamickou RAM, která je schopná navýšit kapacitu operační paměti virtuálně až na 11 GB RAM a 90Hz displej, který je typický pro smartphony vyšší třídy.

Co dokáže fotoaparát

U realme 8 Pro se výrobce snažil zjistit, co všechno fotoaparát zvládne z hlediska rozlišení. Když se experti sešli kvůli vývoji 9 Pro+, hlavním cílem bylo pořizovat vynikající fotografie i při velmi slabém osvětlení.

Experti identifikovali několik běžných faktorů, které mohou ovlivnit úroveň šumu a jas fotografií. Je to velikost snímače fotoaparátu, světelné podmínky a pohyb. Proto vyvinuli ProLight Imaging Technology, kterou je vybaven fotoaparát modelu realme 9 Pro+. Díky využití velkého snímače v kombinaci s pokročilými algoritmy, tlumícími hluk, a duálnímu stabilizačnímu systému se postará o zachycení krásných snímků v jakékoliv situaci.

Snímač Sony IMX766

sonysensor

| Zdroj: realme

Sony IMX766 je obřím 1/1,56palcovým senzorem, jedním z největších ve své třídě. V porovnání s iPhonem 13 dokáže zachytit o 45 % více světla. Snímač měl až dosud své místo hlavně ve špičových zařízeních s cenou přes 12 000 Kč. Jako součást své soustavy fotoaparátů jej využívá celkem patnáct z nich.

OIS+EIS, duální stabilizační systém

Během fotografování při slabém osvětlení snímač obvykle potřebuje více času na zachycení světla, takže se snadno může stát, že snímky budou rozmazané. ProLight Imaging Technology u hlavního fotoaparátu realme 9 Pro+ se postará o optickou stabilizaci obrazu při fotografování a elektronickou stabilizaci obrazu při natáčení videí. Díky tomu objektiv kompenzuje jakékoli nežádoucí pohyby a zajišťuje lepší jas a ostrost.

AI Noise Reduction Engine 3.0

realme9-1

| Zdroj: realme

Uživatelé fotoaparátů ve smartphonech jsou omezeni fyzickou velikostí snímače. Aby bylo možné dále vylepšit možnosti snímače a zlepšit úroveň obrazového šumu, využívá značka realme softwarovou podporu. ProLight Imaging Technology je integrována s modulem AI 3.0, který snižuje šum mnohem rychleji a přesněji.

Když stisknete spoušť, realme 9 Pro+ pořídí sérii několika fotografií. Modul AI 3.0 využívá algoritmus průměrování obrazu, aby našel rozdíly a odstranil co nejvíce digitálního šumu. Protože ale digitální šum přichází v různých tvarech a velikostech, modul tyto tvary identifikuje a odstraní, čímž vytváří čisté fotografie s minimálním digitálním šumem i při slabém osvětlení. Díky ProLight Imaging Technology tak lze nyní zachytit každý okamžik bez ohledu na to, jaké jsou světelné podmínky.

Akční cena realme 9 Pro+ v provedení 8 GB RAM + 128 GB paměťového úložiště je 8999 Kč, koncová cenovka bude 10 499 Kč. Model realme 9 Pro v provedení 8 GB RAM + 128 GB paměťového úložiště pořídíte v akci za 6999 Kč, standardní cena pak bude 7999 Kč.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení