Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Řešení bezhotovostních a bezkontaktních plateb z mobilu přináší aplikace Sejf

04.11.2013 12:24 | Redakce Chip

Platby za jízdenky, parkovné či dárcovské příspěvky lze uskutečnit v nové mobilní aplikaci.

Praktickou alternativu pro provádění bezhotovostních plateb v situacích, kde byly dosud potřeba drobné mince, představuje nová aplikace pro chytré telefony od společnosti DIRECT pay. Zdarma si ji může stáhnout na App Store nebo Google Play každý uživatel smartphonu s platformou iOS 5.0 či Android od verze 2.3 výše. Použitá technologie je patentovaná a splňuje nejpřísnější kritéria. Nejedná se o přímou konkurenci pro platební kartu, jeho využití je především tam, kde kartou zaplatit nejde. Sejf je konkurencí především pro premium SMS, lze jím platit například v situaci, kdy jsou služební telefony pro tuto službu zablokované. Díky Sejfu je možné snadno a rychle poslat dárcovský příspěvek na charitu jinak než prostřednictvím DMS. Nadace  v Sejfu spatřují velký potenciál, neboť pomoci je potřeba mnohonásobně více, než se jim nyní dostává. Tento způsob je nejen pohodlnější pro dárce, ale také výhodnější pro obdarované, neboť obdrží darovanou částku okamžitě.

 

sejf-android-nahled

Řešení bezhotovostních a bezkontaktních plateb z mobilu přináší aplikace Sejf

Sejf je ovšem praktický zejména pro drobné platby, které držitelé neprovádějí běžně kartou. Nejvíce je využíván při nákupu jízdenek pro MHD, parkovacích lístků a pro sjednání cestovního pojištění. Prostřednictvím Sejfu je možné i soutěžit o zajímavé ceny. Sejf umožňuje také P2P platby dalším uživatelům. Aplikace ctí jednoduché a intuitivní ovládání, praktickým způsobem využívá nativních funkcí chytrých telefonů, jako je například geolokace, která přispívá k vyššímu uživatelskému komfortu. Transakce v systému elektronických peněz probíhají v reálném čase na principu „kdykoli, kdekoli na 3 kliknutí v mobilu“. Uživatel přitom nemusí být v místě nákupu nebo prodeje a doklad o provedení platby je zároveň validní jízdenkou, parkovacím lístkem či třeba kuponem na slevu do oblíbené restaurace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení