Menu

Rok s on-line konferencemi – jak se změnilo odborné vzdělávání

03.05.2021 07:58 | Komerční sdělení
Rok s on-line konferencemi – jak se změnilo odborné vzdělávání

Poslední rok přesunul výuku do online prostředí, a to nejen pro žáky a studenty, ale i dospělé, kteří si zvyšují kvalifikaci. Byli jsme svědky masivního přesunu školení, konferencí a workshopů do on-line prostředí. Jak vnímá změny v oblasti IT vzdělávání nám řekl výkonný ředitel Počítačové školy GOPAS, Jan Dvořák.

Jak vidíte zpětně poslední covidový rok? Dařilo se vám fungovat při omezení možností kontaktu s účastníky kurzů a školení?

Na jaře loňského roku jsme si nedovedli představit, že bychom měli většinu naší činnosti převést do on-line prostředí. Dlouho jsme si nepřipouštěli, že to není jakýsi „mezistav“ nýbrž nový standard vzdělávání. Také byly problémy s kapacitou v podstatě na všech komunikačních platformách. Postupem času si všechno lépe sedlo a my se mohli soustředit na zkvalitnění našich technologií. Abychom mohli nabízet efektivní školení, při kterém je zachovaná maximální interakce, lektor je kvalitně vidět i slyšet, komunikační platforma je kvalitní a stabilní a účastníci mají při studiu vzdálený přístup ke studentským pracovním stanicím (ať již přímo v našich učebnách či virtuální formou), lektor může sledovat práci studentů, v případě potíží jim se zpracováním úkolů pomoct atd.

Jak se změnila podoba vašich odborných konferencí?

Odborné konference zůstávají důležitým segmentem naší činnosti – jmenujme například TechEd, JavaDays, HackerFest, DevOps Day. Pro ně jsme si nechali vyvinout vlastní komunikační platformu. Těší nás velmi pozitivní ohlas i skutečnost, že účastníků online konferencí bylo mnohem více než na konferencích klasických v roce 2019. Do budoucna počítáme s hybridní formou, kdy by celý obsah konference mělo být možné shlédnout jak v konferenčních sálech, tak doma u obrazovek. 

Co chystáte nového?

Nejen chystáme, realizujeme. GOPAS značně rozšířil portfolio svých konferencí, nabídka se rozrostla hlavně o akce pro programátory, jichž je na trhu stále nedostatek a jedná se o rychle rostoucí obor vyznačující se velkými technologickými posuny. V únoru jsme uspořádali první ročník konference JavaScript Days pro front-endové vývojáře a programátory v JavaScriptu obecně. Novinkou byl i březnový Python Day, kde programovací jazyk Python zažívá svou velkou obrodu a těší se čím dál větší popularitě. Kromě programátorských konferencí nezapomínáme i na odvětví neodlučitelně spojená s IT – jako je projektové řízení, IT procesy, DevOps či Power BI.

Co vaše největší akce, TechEd?

TechEd byl vloni první konferencí, kterou jsme uspořádali v on-line podobě. Letošní, již 19. ročník této kultovní konference, proběhne 19. a 20. května. Půjde o 2denní akci s celkem 4 streamy a minimálně 22 přednáškami. Streamy budou rozděleny podle oboru zájmu na ITPro, DEV a databáze, bez povšimnutí nezůstane ani IT Security. Součástí konference bude i live chat s přednášejícími, účastníci budou mít ještě týden po akci bezplatný přístup do archivu přednášek.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.