Menu
CHIP Speedtest

Synology: bezpečná práce z domu

15.05.2020 05:57 | Komerční sdělení
Synology: bezpečná práce z domu

Potřebujete bezpečně pracovat z domova? V tom případě využijte atraktivní nabídky společnosti Synology, která vám pomocí aplikace VPN Plus zajistí soukromou virtuální kancelář. Jak se dá služba získat?

A je pravda, že je k dispozici po omezenou dobu zcela zdarma?

Home office a Synology

Práce z domova se v důsledku aktuálních událostí stala velmi rozšířenou. A takzvaný home office je určen nejen pro ty, kdo se sami rozhodli podnikat z domova (OSVČ), ale je vhodným řešením i pro zaměstnance v rekonvalescenci, po úrazu či pečující o děti.

Až doposud však mnoho firem nemělo k dispozici žádné nástroje ke vzdálenému připojení zaměstnanců do podnikové sítě. Mezi nejčastěji uváděné důvody patřila finanční náročnost, bezpečnostní rizika a koneckonců to celá řada firem považovala za zbytečnost. Nyní se však situace rychle mění. A na to zareagovala i společnost Synology, která primárně v rámci svých síťových prvků připravila poměrně zajímavou akci.

Společnost Synology je dlouhé roky průkopníkem v oblasti správy dat. Znovu a znovu přináší nové možnosti, mezi něž patří zejména řešení pro datová úložiště, zálohování, spolupráci na souborech, správu videí a síťovou infrastrukturu – a to vše navrženo s jediným cílem: nabízet centralizovanou platformu zjednodušující správu IT, která bude hnacím motorem digitální transformace pro firmy po celém světě.

Snadná práce na dálku pomocí aplikace VPN Plus

Hned na začátek musíme připomenout, že součástí každého zařízení značky Synology je operační systém postavený na bázi Linuxu. Pro WiFi routery jde o Synology Router Manager a pro disková úložiště pak DiskStation Manager. Jde o odladěné prostředí s pravidelnými aktualizacemi, českým rozhraním a možností instalovat různé programové balíčky. A jedním z mnoha je i dnes tolik potřebná služba VPN Plus.

A co vlastně takové VPN připojení umí? Jednoduše se z domácího počítače po zadání přihlašovacích údajů připojíte do firemní sítě. Díky tomu bude možné pouštět aplikace typu účetnictví, mzdový systém, tisknout na sdílené tiskárně nebo cokoli dalšího. Budete jednoduše pracovat úplně stejně, jako kdybyste seděli za pracovním stolem u vás v kanceláři.

Jaké jsou klíčové funkce Synology VPN Plus?

Správně nakonfigurovaná aplikace VPN Plus udělá z vašeho produktu Synology plnohodnotný VPN server, a zajistí tak bezpečný způsob připojení k soukromé síti LAN na vzdáleném místě. Podívejte se na klíčové funkce:

  • Webová služba WebVPN nevyžadující instalaci klienta.
  • Podpora protokolů PPTP, OpenVPN a L2TP/IPSec.
  • Jednoduchý klient pro systémy Windows, Mac, Ubuntu, iOS a Android vyžaduje jen minimální nastavení a za minutu už vám pomůže s připojením.
  • Šifrování SSL/TLS nabízí úroveň zabezpečení vhodnou pro síť vaší společnosti a neustále udržuje citlivá data v bezpečí.
  • Monitorování v reálném čase.
  • Podpora ověření pomocí funkcí AD a LDAP zajišťuje bezproblémovou integraci s existujícím systémem účtů společnosti.
  • Přehledný způsob licencování.

Jak získat VPN Plus zdarma?

Za poslední dva měsíce zaznamenala společnost Synology pětinásobný nárůst nákupu licencí VPN Plus. „Vzhledem k tomu, že se situace ohledně pandemie COVID–19 nadále vyvíjí bezprecedentním způsobem, chápeme, že si mnozí nejsou jisti tím, jak zachovat kontinuitu podnikání. Společnost Synology nabízí zdarma licence VPN Plus ve snaze pomoci podnikům zachovat provoz i na dálku,“ říká Hewit Lee, ředitel skupiny pro správu produktů ve společnosti Synology.

Stávající i noví vlastníci bezdrátových routerů RT1900ac, RT2600ac a MR2200ac od společnosti Synology budou mít možnost pořídit si licence VPN Plus, Client VPN Access a Site-to-Site VPN2 zdarma. Všechny licence mají trvalou platnost a po 30. září nevyprší ani nebudou vyžadovat dodatečné náklady. Každý směrovač Synology Router obsahuje jednu uživatelskou přístupovou licenci zdarma. Každá další uživatelská přístupová licence umožní přihlášení dalšího souběžného uživatele do VPN Plus. Maximální počet licencí Client VPN Access pro jedno zařízení závisí na modelu (RT2600ac: 20, RT1900ac, MR 2200ac: 10).

Se Synology vyřešíte snadno a rychle bezpečné připojení do firmy, rychlou domácí WiFi nebo bezpečné zálohování všech zařízení.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání


Komerční sdělení