Menu

Vychytané duální modemy nově u O2

02.08.2016 15:54 | Aleš Přistál
Vychytané duální modemy nově u O2

KOMERČNÍ SDĚLENÍ - O2 přišlo letos v létě s řadou novinek pro připojení domácností. Na své si přijdou nejen zákazníci pevného internetového připojení, ale i uživatelé bezdrátové LTE varianty.

Advertisement

Prémiový modem ZyXEL VMG8924 

K Internetu na doma (na technologii xDSL) představilo O2 prémiový modem od ZyXELu. Zákazníkům nabídne nejen skvělý výkon a praktické funkce, ale i luxusní vzhled v klavírní černé barvě. ZyXEL VMG8924 disponuje celkem pěti anténami a spojuje v sobě kvalitní VDSL modem i router. Díky tomu je zařízení velmi výkonné a hravě pokryje celý dům. Kombinace dvoufrekvenční WiFi (2,4 GHz a 5 GHz) navíc zajistí vysokou rychlost přenosu dat i dobré šíření celým prostorem.

Modem tak umožní vytvořit dvě paralelní WiFi sítě - jedna může být určena třeba pro rodiče a druhá pro děti nebo hosty, případně pro rozdělení provozu do dvou různých sítí. Na jedné můžete nerušeně hrát online hry či sledovat HD videa v 5 GHz pásmu, zatímco se budou stahovat maily a surfování poběží v pásmu 2,4 GHz. Pro opravdu rychlé přenosy dat poslouží ethernetový kabel – využít lze 5 portů (1x WAN a 4x LAN) o rychlosti až 1 000 Mb/s.

Modem dokáže zajistit i rodičovskou kontrolu, takže lze snadno řídit přístupy a obsah internetu pro jednotlivá zařízení. Intuitivní menu pro nastavení modemu, tzv. Easy Guide, umožňuje jednoduchou správu domácí sítě.

 

zyxel
ZyXEL VMG8924-B30A 

Pomocí USB můžete k zařízení připojit tiskárnu nebo síťový disk.  Díky podpoře Samby je sdílení souborů v síti hračkou a funkce media serveru zajistí, že se na své fotky a videa z dovolené můžete podívat i na připojené Smart TV.

Pokud chcete mít naprostou jistotu, že za každých okolností budete online, můžete k modemu připojit i záložní LTE dongle, protože modem má USB porty rovnou dva.Sympatickou vychytávkou, kterou oceníte hlavně večer, je pak možnost vypnutí podsvícení ikon. Jedním tlačítkem je jednoduše vypnete a nic vás nebude rušit svým blikáním.

Spolu s tarifem je možné modem získat na splátky za zvýhodněných 84 korun měsíčně na dva roky. V případě jednorázové platby nabízí O2 cenu 1 999 korun. Při samostatném prodeji v O2 Prodejně nebo na e-shopu vyjde zařízení na 2 999 Kč.

Technické specifikace: 

 • WiFi 802.11b/g/n/ac - rychlost přenosu až 1,3 Gbps 

 • Interní WiFi antény s vysokým výkonem (2×2 MIMO 2.4 GHz, 3×3 MIMO 5 GHz) 

 • VDSL/ADSL2+, VDSL2 (Vectoring) 

 • Podpora QoS 

 • Rozhraní: 4× Gigabit LAN, 2× USB 2.0, 1× Gigabit WAN, 1× DSL, 2× FXS 

 • Nastavení rodičovské kontroly

 • Podporuje IPv6

 • Podporuje O2 TV 

LTE modem ZyXEL LTE 4506 

Nemáte-li v místě bydliště dostatečně rychlé pevné připojení nebo často cestujete a potřebujete mít internet s sebou, vyzkoušejte bezdrátovou verzi. Internet běží přes LTE síť a nově si můžete pořídit také prémiový modem ZyXEL LTE 4506. Podobně jako předchozí model vytvoří dual band síť 802.11/a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), na kterou se může současně připojit až 32 zařízení bezdrátově a jedno napřímo přes LAN port. Modem zvládá všechny mobilní standardy od GSM až po 4G LTE.

zyxel-lte-4506

ZyXel 4506 

Modem spadá do kategorie LTE CAT 6, což znamená, že dokáže skládat různé frekvence, a díky tomu přenášet přes LTE síť data rychlostí až 300 Mb/s. Když už je řeč o rychlosti, za zmínku stojí LAN port - při připojení přes kabel tak dokáže přenést data rychlostí až 1 Gb/s. Na horní straně modemu naleznete WPS tlačítko – to vytvoří jednoduše a rychle WiFi síť a vy se nemusíte stresovat složitým nastavováním. Tohle totiž zvládne úplně každý.

Jednou z hlavních výhod modemu je ale jeho design. Díky malé velikosti i nízké hmotnosti lze modem vzít kamkoli s sebou. Se svými 11 cm je menší než mobilní telefon, váží pouhých 150 gramů a pro své fungování dokonce nepotřebuje ani zásuvku. Pokud se zrovna nacházíte v lokalitě bez elektřiny, můžete k napájení využít i powerbanku. Ta s kapacitou 10000 mAh umožní fungování modemu po dobu přibližně 5 hodin.

Nový ZyXel 4506 je tak ideálním parťákem na výlety s rodinou či přáteli. Spolu s tarifem je možné modem získat na splátky za zvýhodněných 145 korun měsíčně na dva roky. V případě jednorázové platby nabízí O2 cenu 3 480 korun. Při samostatném prodeji v O2 Prodejně nebo na e-shopu vyjde zařízení na 5 149 Kč.

Technické specifikace: 

 • duální WiFi 2,4 GHz a 5 GHz 

 • LTE cat 6: 300 Mb/s download, 50 Mb/s upload 

 • lze připojit až 32 zařízení přes WiFi+ 1 zařízení kabelem 

 • 1x port o rychlosti 1000 Mb/s pro opravdu rychlé připojení 

 • microUSB napájení 

 • možnost připojení powerbanky

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání