Menu

Western Digital startuje novou éru růstu kapacity pro trh cloudových úložišť

11.05.2022 15:50 | Komerční sdělení
Western Digital startuje novou éru růstu kapacity pro trh cloudových úložišť

Western Digital oznámil, že dodává jako první ve svém odvětví vybraným zákazníkům poskytujícím hyperškálovatelná cloudová úložiště první vzorky pevných disků s kapacitou 22 TB CMR a 26 TB SMR.

Rozsáhlé technologické portfolio a vedoucí postavení u hustoty zápisu staví Western Digital do centra inovací pro ukládání dat. Využitím technologií OptiNAND, ePMR, TSA, HelioSeal a nově i UltraSMR se stává Western Digital firmou s vedoucím postavením na trhu pevných disků a postupuje dál, na cestě k diskům ePMR s kapacitou vyšší než 30 TB.

“Jako dlouhodobý partner předních poskytovatelů cloudových úložišť rozumíme jejich jedinečným požadavkům při budování cloudové infrastruktury budoucnosti. U pevných disků investujeme do mnoha inovací včetně technologií pro vyšší hustotu záznamu,” říká Ashley Gorakhpurwalla, EVP a GM pro HDD Business Unit společnosti Western Digital, a dodává: “Naším záměrem u této taktiky rozvoje není jen reagovat na požadavky ohledně kapacity, kterou vyžadují světově největší poskytovatelé cloudových služeb, chceme také poskytnout výrobní program, který by podpořil vývoj v ekonomice datových center v budoucích desetiletích. Základem výrobního programu pevných disků Western Digital jsou technologie ePMR, OptiNAND a nově i UltraSMR. Naši cloudoví zákazníci mohou pokračovat v rychlém škálování u svého podnikání a využívat výhod našich inovací pro snižování celkových nákladů na vlastnictví.”

Technologie OptiNAND, UltraSMR a ePMR pro nižší TCO u cloudových úložišť

01-dc-sn650-u-3-dc-sn650-e1-l-dc-hc570-dc-hc670-data102-centered-final-500x333-white-new

| Zdroj: Western Digital

Nové disky ePMR využívají technologii Western Digital OptiNAND a umožňují dosahovat bezprecedentní úrovně kapacit, výkonu a datové odolnosti. Pevné disky CMR s kapacitou 22 TB zahrnují technologii OptiNAND a přinášejí nejvyšší hustotu 2,2 TB/plotnu na platformě HelioSeal u pevného disku s deseti plotnami.

Nová technologie UltraSMR s architekturou OptiNAND a proprietárním firmwarem využívá hardwarová vylepšení na systémové úrovni HDD a zavádí kódování velkých bloků dat spolu s pokročilým algoritmem pro opravu chyb, který zvyšuje počet stop na palec (TPI) a umožňuje vyšší kapacitu.

Výsledkem je nový 26TB pevný disk Western Digital Ultrastar DC HC670 UltraSMR, který poskytuje 2,6 TB na plotnu a nabízí o 18 % vyšší kapacitu pro zákazníky cloudových služeb, kteří optimalizují své sestavy, aby využili výhod technologie SMR. Vzhledem k tomu, že poskytovatelé cloudových služeb stále častěji zařazují SMR do svých plánů pro datová centra, je kapacita 26 TB zlomovým bodem urychlujícím přijetí této technologie.

02-ultrastar-dc-hc570-dc-hc670-500x333-white

| Zdroj: Western Digital

Tyto pevné disky s architekturou OptiNAND a technologií ArmorCache poskytují zákazníkům také výkonnost funkce WCE (Write Cache Enable) v kombinaci s ochranou dat WCD (Write Cache Disable), což zvyšuje ochranu dat nebo odolnost v případě nouzového vypnutí (EPO). Poprvé v historii pevných disků poskytuje tato funkce Write Cache Data Safety uživatelům výkon i ochranu dat bez ohledu na zvolený režim.

Architektura OptiNAND přináší diskům výrazné zvýšení výkonu i v režimu WCD, které je největší při náhodném zápisu s přenosy větších datových bloků. Při běžné délce přenosu 256 kB a více se IOPS a přenosová rychlost zvyšují o více než 40 % ve srovnání s disky bez architektury OptiNAND, přičemž při délce přenosu 1 MB dosahují špičkového zvýšení o více než 80 %.

Dostupnost pevných disků 22 TB CMR a 26 TB UltraSMR: 

  • 22TB Ultrastar DC HC570 HDD a nový 26TB Ultrastar DC HC670 UltraSMR HDD jsou dodávány v podobě ověřovacích vzorků vybraným zákazníkům. Dodávky DC HC570 HDD do distribučního kanálu začnou od léta 2022. UltraSMR HDD budou dodávány vybraným zákazníkům také od léta 2022. 
  • Úložiště Ultrastar Data60 a Data102 JBOD s novými disky 22 TB CMR Ultrastar přinesou od léta 2022 odvětvově nejvyšší hustotu zápisu na plně optimalizované platformě s přidanou odolností a spolehlivostí dat pro softwarově definovaná úložiště.
  • Inovace s technologií OptiNAND napříč portfoliem pevných disků Western Digital se projeví také dodávkami 22TB pevných disků WD Purple® Pro určené pro video a dohledové systémy, pevných disků WD Red® Pro pro NAS řešení a WD Gold® pro systémové integrátory a resellery poskytující služby středním a malým firmám. Vše během léta 2022.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení