Menu

Z veletrhu CES 2022: TCL představuje nejtenčí 85" Mini LED TV a brýle pro rozšířenou realitu

07.01.2022 15:57 | Komerční sdělení
AD
Z veletrhu CES 2022: TCL představuje nejtenčí 85" Mini LED TV a brýle pro rozšířenou realitu

Možnost prezentovat svůj nejnovější vývoj na veletrhu CES nepromeškala ani TCL. Taháky její prezentace byly především Mini LED displeje a brýle pro rozšířenou realitu.

Na vývoj technologie Mini LED se TCL zaměřuje už delší dobu a během uplynulých let se stala výrobcem s vedoucím postavením v oblasti televizních displejů. Na veletrhu CES 2022 představila prototyp 85palcového televizoru Mini LED 8K. Jde o nejtenčí televizor s technologií Mini LED, který má tloušťku pouhých 3,9 mm, vysoký kontrast s více než 2000 zónami lokálního stmívání a je vybaven technologií super wide color gamut.

tcl-ces2022-6

| Zdroj: TCL

34palcový Mini LED monitor R1500 s rozlišením WQHD a obnovovací frekvencí 165 Hz je speciálně navržen pro e-sporty. Vysoká frekvence obrazu hráčům nabízí rychlou odezvu systému, ostré zobrazení a plynulé hraní. Má 1152 lokálně stmívatelných zón podsvícení, nabízí vysoký kontrast a detailní zobrazení.

Brýle pro rozšířenou realitu TCL LEINIAO AR jako první ve svém segmentu nabízejí plně barevný Micro-LED displej pro obě oči. Využívají nejnovější holografickou optickou technologii elektromagnetických vln. Toto zařízení, první ve svém odvětví, má plně barevný displej v kombinaci s odlehčenými chytrými brýlemi.

tcl-ces2022-8

| Zdroj: TCL

Brýle TCL NXTWEAR AIR poskytují přenosný filmový zážitek s ekvivalentem 140palcové obrazovky ze vzdálenosti čtyř metrů. Toto zařízení povyšuje zážitek ze sledování filmů, mobilních her nebo umožňuje kancelářskou práci z domova. Brýle váží jen 75 g a kromě standardních čoček mají navíc i dva páry měnitelných předních čoček pro větší pohodlí.

Společnost TCL nabídla na svém veletržním stánku také ukázky protokolu Matter. Jde o sjednocující standard, který by měl být zárukou toho, že chytrá zařízení budou bez problémů spolupracovat.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení