Menu

Zvyšte svoji cenu na pracovním trhu

26.05.2022 05:20 | Radek Kubeš
Zvyšte svoji cenu na pracovním trhu

Vývoj ve světě IT jde nezadržitelně dopředu a různé IT systémy jsou neustále složitější a obsahují nové funkce. I proto se můžeme, nebo i musíme, stále něco nového učit. A jak se profesně rozvíjet lépe než v rámci certifikovaných kurzů?

Mezi největší české poskytovatele certifikovaných školení v oblasti informačních technologií patří společnost OKsystem, s vlastním školicím centrem s moderními učebnami v Praze a Brně. Školení jsou zaměřená na programátory a IT specialisty. V katalogu tak najdete například kurzy z oblasti programovacích jazyků, databází, cloudových technologií a platforem, vývoje datových modelů a datové analýzy, nebo dnes velmi aktuální školení v oboru kybernetické bezpečnosti. Z aktuálních kurzů, o které je mezi IT profesionály největší zájem, můžeme uvést například:

  • Základy jazyka Python – Jedná se o třídenní kurz s cílem seznámit posluchače se základy a vlastnostmi jazyka Python, který se v poslední době těší velké oblibě. Účastníci kurzu se dozvědí také o datových typech, proměnných, základní konstrukci kódu, výjimkách i objektově orientovaném programování (OOP) a naučí se psát skripty, využívat balíčky a moduly.
  • Administrace Windows Serveru v hybridním prostředí – Tento čtyřdenní kurz je určen pro správce, kteří potřebují administrovat základní služby Windows Serveru – a to nejen v on-premise prostředí, ale i v cloudu, a případně spravovat jejich vzájemné propojení a spolupráci v hybridním režimu. Kurz řeší i témata, jako je správa identit, úložišť a virtualizace, stejně jako problematiku sítí. Pro administrátory je tento kurz přípravou na zkoušku AZ-800.
  • Implementace a administrace řešení Cisco – Autorizovaný pětidenní kurz poskytne účastníkům dovednosti a znalosti potřebné k instalaci, konfiguraci a správě jednoduchých IPv4 a IPv6 sítí včetně konfigurace síťových zařízení, jako jsou přepínače, směrovače a Wi-Fi kontroléry. Kurz zahrnuje také informace z oblastí bezdrátových sítí, SD-WAN, DNA Centra a bezpečnostních rizik.
  • Nasazení a administrace SUSE Linux Enterprise High Availability – Třídenní kurz se zabývá nasazením a správou řešení SUSE Linux Enterprise High Availability 15. Součástí kurzu je seznámení s vlastnostmi tohoto produktu a naplánování jeho lokálního i cloudového nasazení ve firmách a dalších organizacích. Dále řeší i vlastní nasazení, konfiguraci komponent a jejich otestování i správu klastrů.

Všechny kurzy školicího centra společnosti OKsystem mají své vstupní požadavky na znalosti a případně i předchozí certifikace účastníků. Kurzy probíhají v prostorných, klimatizovaných a bezbariérově přístupných učebnách a v případě zájmu lze školení absolvovat také online, samozřejmě s živě připojeným lektorem. Účastníci kurzů obdrží všechny potřebné studijní materiály připravené školicím centrem společnosti OKsystem a/nebo materiály poskytované a certifikované výrobcem školené technologie.

Kurzy pro všechny hlavní technologie

OKsystem Školicí centrum poskytuje desítky certifikovaných školení ke všem nejžádanějším a v současnosti intenzivně využívaným technologiím od společností, jako jsou Microsoft, Cisco, SUSE, Red Hat a řada dalších.

Kromě technologických školení poskytuje školicí centrum OKsystem také kurzy v oblasti projektového řízení, včetně práce s řešeními na správu projektů a rozvoje soft skills, stejně jako základní i pokročilé vzdělávání ve vývoji softwaru. Zájemci o zvýšení kvalifikace v oblasti vývoje aplikací a služeb mohou rozšířit svoje znalosti v jazycích C, C++ a C#, Java a JavaScript, PHP, Python a dalších – vždy na několika úrovních od základů po pokročilé použití daného programovacího jazyka.

Testování znalostí

Nezbytnou součástí zvyšování kvalifikace IT profesionálů jsou rovněž testy, po jejichž úspěšném absolvování obdrží účastníci certifikát od společností Microsoft, Cisco a dalších dodavatelů technologií, ke kterým školicí centrum společnosti OKsystem poskytuje certifikované kurzy. Pro úspěšné absolventy testů jsou získané certifikace oficiálním potvrzením jejich kvalifikace a zvyšují jejich možnosti i cenu na trhu práce.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení