Menu

Novinky

Až doposud musel každý, kdo chtěl zkopírovat text z obrázků nebo videí a následně jej upravit, obvykle vše přepsat ručně. Nový nástroj Blackbox by vše měl do budoucna zjednodušit.

Nová generace iPhone 14 přijde na trh již za necelý půlrok a fanoušci vyhlížejí oproti sérii iPhone 13 pořádné vylepšení. Mělo by se týkat displeje, výkonu, nabíjení a také fotoaparátů. Nyní se však dozvídáme, že kvůli nové výbavě nepříjemně poskočí finální cena.

Velikost úložného prostoru není problém do okamžiku, kdy se stane nedostatečnou. Pak máme dvě možnosti: buď paměťové úložiště rozšířit, a to ať už přidáním dalšího disku nebo výměnou za větší, nebo vymazat nepotřebné soubory. Windows ale mají skryté funkce, které také vedou k úspoře gigabajtů.

Se samostatným protáhlým displejem to naposledy zkoušel Apple, který ale nakonec Touch Bar přestal na své laptopy dávat. Myšlenku se snaží oživit Corsair na svém herním notebooku.

Někdy se uživatelé Windows diví, co se děje. Některé funkce jsou nedostupné, protože tlačítka, kterými se ovládají, jsou šedá, a tedy neaktivní. V takových případech může pomoci chytrý freeware, který nedostupné funkce zpřístupní.

Rok 2021 mohl být rokem, kdy Česká pošta přijde o výhradní pozici na trhu. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) totiž vypsal nové výběrové řízení pro udělení poštovní licence. Do 11. května mohly jednotlivé subjekty poslat svou přihlášku do tendru. Jak to celé dopadlo?

Majitelé vozů Tesla by si měli dát pozor na nebezpečnou chybu. Zločinci mohou zranitelnost zneužít k získání přístupu k vozidlům, a dokonce i k jejich odcizení, a to prostřednictvím Bluetooth komunikace. Co přesně se za tím skrývá.

Zelený chatovací klient WhatsApp je vůbec nejpoužívanější aplikací svého druhu. Každý měsíc si ho zapne víc jak 2 miliardy uživatelů po celém světě. Celou řadu z nich teď ale WhatsApp nepotěší, končí totiž podpora pro některé oblíbené telefony od Applu.

Nová generace NVMe SSD disků Western Digital přináší podporu rychlejší sběrnice PCIe 4.0 a lepší energetickou účinnost.

Příznivci společnosti Apple už nějakou dobu netrpělivě očekávají nový operační systém pro iPhone, iOS 16. Tentokrát je ale informačních úniků a spekulací jako šafránu. Nebo nakonec mají pravdu zlí jazykové, kteří tvrdí, že v Cupertinu nic zajímavého nemají?

Covidová pandemie se mimo jiné u mnoha zákazníků projevila i v metodách plateb v obchodech. Stále více jich platí bezkontaktně. Jde to jak chytrými telefony nebo hodinkami, tak platebními kartami. Jsou ale tyto metody bezpečné?

Česká obchodní inspekce (ČOI) se v loňském roce vydala zkontrolovat volně prodejné nabíječky pro notebooky. Celkově otestovala 27 typů síťových napájecích zdrojů, u 19 z nich bylo objeveno zásadní pochybení, což činí bezmála 70% problémovost. Jeden dokonce mohl zákazníky ohrozit na životě.

Měsíc květen nebývá na filmové ani seriálové premiéry kdovíjak plodný. Alespoň částečnou útěchou je streamovací služba Netflix, která v první polovině května spustila hned několik opravdu lákavých novinek a premiér. Které jsou ty nejzajímavější?

Podívali jste se někdy svému partnerovi či partnerce do telefonu? Jak se říká, někdy je lepší nevědět. Pokud jste ale odpověděli kladně, můžete být relativně v klidu. Podle analýzy Avastu totiž hned 36 % mužů a dokonce 37 % žen alespoň jednou vlezlo své polovičce do zamčeného telefonu – třebaže k tomu ani neměli svolení.

Do systému Windows 11 se po mnoha letech vrací speciální nástroj. V modernizované podobě je náhradou za stávající hlasový záznamník.

Společnost Mastercard chce v budoucnu zákazníkům nabídnout nový způsob platby, který doposud neexistoval. Zákazníci budou moci platit ještě rychleji, ale především bez chytrého telefonu nebo karty.

Z nabídky seriálů na VOD platformě Netflix je málokterý tak nadčasový, jako dystopií nasáknuté sci-fi Black Mirror, v češtině Černé zrcadlo. Tento původně britský seriál z produkce televize Channel 4 odvysílal v prosinci 2018 pátou řadu a od té doby bylo ticho po pěšině. Až do teď.

Už miliony firem – výrobců a jejich dodavatelů – propojuje iniciativa Business Network společnosti SAP, která umožňuje vyhledávat dostupné nabídky klíčových komponent pro průmyslovou výrobu

Vedle videokonferenční aplikace Teams od Microsoftu těžila z protipandemických opatření i aplikace Zoom. Ta ale na sebe v současné době upozorňuje spíš negativně. Například i kontroverzní funkcí, která do ní má být nově zabudována.

Nový přírůstek populárních a úspěšných sportovních hodinek přichází na trh po roce a půl od uvedení modelu GT2 Pro. Vzhledově ale vycházejí spíše z modernějšího modelu GT3. Designem a použitými materiály ale oba předchozí modely zdaleka převyšují. 

<< <   1 2 3 ...   >>

Nová generace NVMe SSD disků Western Digital přináší podporu rychlejší sběrnice PCIe 4.0 a lepší energetickou účinnost.

Nový přírůstek populárních a úspěšných sportovních hodinek přichází na trh po roce a půl od uvedení modelu GT2 Pro. Vzhledově ale vycházejí…

Po roce uvádí Realme na trh novou “číselnou” řadu smartphonů s označením Realme 9. V jejím rámci budou k dostání dva modely, které…
Komerční sdělení