Menu

Acer Aspire One 532

07.01.2010 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nový Atom nastupuje

Acer Aspire One 532

Nový Atom nastupuje

Krátce po oficiálním oznámení nových procesorů Intel Atom již výrobci představují nové modely jimi vybavených netbooků. Prvním výrobcem, který nám zaslal tiskovou zprávu se specifikacemi a obrázky, byl Acer, který oznámil uvedení mininotebooku Acer Aspire One 532. O inovacích nového Atomu jsme vás již informovali v krátké zprávě a připravujeme podrobnější článek do tištěného vydání Chipu, takže pouze shrneme, že nový Atom N450 (1,66 GHz), který je použit v modelu Acer Aspire One 532, spojuje grafiku a paměťový řadič do procesoru, čímž dosahuje jak zvýšení výpočetního a grafického výkonu, tak snížení spotřeby o cca 20 procent. Grafický výkon by měl být vyšší o cca 30 procent a výpočetní výkon by se v porovnání s N280 měl zvýšit asi o 15 procent. Netbook obsahuje i novou čipovou sadu Mobile Intel NM10 Express. Díky tomu by podle výrobce mělo dojít nejen ke zvýšení výkonu netbooku, ale i k prodloužení jeho výdrže při práci na akumulátor až na deset hodin. Mezi inovace patří i nový síťový adaptér, který bude možné připevnit na zeď, a který má být schopen nabít netbook až o třetinu rychleji než tomu bylo u předchozího modelu AO 531. Adaptér bude dodáván s výměnnými síťovými vidlicemi pro připojení k elektrickým zásuvkám různých norem.

Acer Aspire One 532 je obsahuje 10,1" LED podsvícený LCD displej s rozlišením 1024 x 600 bodů. Displej s podsvícením LED diodami by měl podle výrobce dosáhnout 22,2% úspory energie ve srovnání s displeji ostatních netbooků. Maximální kapacita operační paměti budou 2 GB, standardně dodávaný pevný disk má kapacitu 250 GB. Samozřejmostí je výbava bezdrátovým Wi-Fi adaptérem (802.11b/g/n) a technologií Bluetooth. Zájemci o neustálé připojení k internetu budou moci zvolit model s integrovaným modulem pro přístup k 3G sítím. Rozměry netbooku budou 258 x 185 x 25 mm a hmotnost se bude podle kapacity baterie (budou se prodávat tři varianty - 2200 mAh, 4400 mAh a 5600 mAh) pohybovat mezi 1,1 a 1,25 kg. Standardním operačním systémem budou Windows 7 Starter. Netbook máme již objednaný k testu a jeho recenze by se měla objevit v Chipu 3/2010.

Zdroj: Acer

Michal Bareš

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení