Menu

Acer prodává první 15,6“ ultrabook s DVD mechanikou

16.04.2012 19:57 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnost Acer zahájila prodej prvního ultrabooku s úhlopříčkou 15,6“. Zárověn se jedná o první ultrabook s optickou mechanikou. Zajímavý je hlavně kombinací kompaktních rozměrů, malé tloušťky a vysokého výpočetního i herního výkonu.

Nový Aspire Timeline Ultra M3 nastavuje laťku vysoko, protože je to první ultrabook™ s vyhrazenou grafikou NVIDIA GeForce GT640M, kterou kombinuje s procesory řady Intel Core a v některých modelových verzích SSD diskem. Levnější varianty jsou pak vybaveny hybridní kombinací HDD disku, akcelerovaného pomocí SSD vyrovnávací paměti, stejně jako tomu bylo u prvních ultrabooků Acer Aspire S3.

Technologie Acer Green Instant-On obnoví ze spánkového režimu funkčnost notebooku do 1,5 s po otevření víka displeje. Díky funkci Acer Instant Connect, která automaticky zjišťuje a registruje nejnavštěvovanější přístupové body, se ultrabook dokáže připojit se k internetu v průběhu 2,5 s. V souladu s tradicí řady Timeline dosahuje i tento ultrabook™osmihodinové výdrže při provozu na baterii.

Podle použitého procesoru (Intel Core i3 až Core i7), grafiky a typu úložiště (SSD, nebo akcelerovaný HDD) se bude prodávat od 14 990 Kč (vč. DPH) do 32 490 Kč. Ideální nám připadá varianta s procesorem Core i5, grafikou Nvidia GeForce GT 640M a 128GB SSD diskem, která se bude prodávat za 22 490 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení