Menu

Acronis True Image 2019 i s ochranou proti nelegální těžbě kryptoměn

07.01.2019 11:57 | Milan Loucký + Přidat komentář
Acronis True Image 2019 i s ochranou proti nelegální těžbě kryptoměn

Acronis True Image 2019 i s ochranou proti nelegální těžbě kryptoměn | foto: CHIP

Acronis True Image 2019 nyní chrání počítače uživatelů před napadením škodlivým softwarem, který dokáže zapojit jejich počítače do nelegální těžby kryptoměn a způsobit značné snížení jejich výkonu.

Podle loňských odhadů narostl počet takovýchto útoků oproti roku 2017 o 629 %, když za první polovinu roku 2018 jich bylo detekováno více než tři miliony. I když tato aktivita není přímo nebezpečná z pohledu možné ztráty dat, dokáže však spotřebovávat značné množství výpočetních zdrojů potřebných ke řešení složitých problémů při těžbě takových kryptoměn jako Monero či Bitcoin. Hrozba ztráty dat je nepřímá: vlastní malware sice „pouze“ zpomalí rychlost počítače, ale často také jej vystaví možným ransomwarovým nákazám během otevřeného přístupu do systému.

Funkcionalita Acronis Active Protection nyní dokáže automaticky detekovat a zastavit procesy těžby kryptoměn v reálném čase. Nejnovější příspěvek do arsenálu Acronisu v oblasti kybernetické ochrany znamenají jistotu, že počítač a síť jsou využívány výlučně právoplatným uživatelem.

Jak inovovaná funkcionalita pracuje:

• Zastavuje nelegální „těžaře“ – brání přístupu cryptomining malwaru, který je často doprovázen i ransomwarovým útokem či dalšími hrozbami.

• Upozorňuje na hrozby – okamžitě uživatele uvědomuje na detekci útoku na Windows PC.

• Blokuje budoucí útoky – aktualizuje behaviorální heuristiku k detekci útoků, takž je schopna rozpoznat nové nelegální způsoby těžby.

Nově přidaná funkcionalita nijak nemění ceny Acronis True Image 2019, které jsou aktuálně na českém trhu dostupné v třech edicích. Standard je perpetuální licence pro zákazníky pouze s lokálními zálohami bez potřeby zálohování v cloudu, Advanced je jednoleté předplatné s 250 GB místa na Acronis Cloud Storage a s přístupem ke všem cloudovým funkčnostem a Premium je jednoleté předplatné obsahující blockchainovou autentizaci a možnost elektronického podpisu, s 1TB úložištěm v cloudu.

Všechny edice obsahují ochranu Acronis Active Protection proti ransomwarovým útokům a nelegální těžbě kryptoměn, přičemž pokrývají neomezený počet mobilních zařízení.

 

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení