Tip pro WhatsApp: kontrola, kdo zprávu skutečně přečetl
Messenger WhatsApp má mnoho funkcí pro zjednodušení komunikace. Mimo jiné si v něm můžete…
„Tato funkce spočívá v tom, že předáme kontrolu online soukromí do rukou uživatele,“ řekl J. R. Smith, generální ředitel AVG Technologies. „Věříme, že každý uživatel internetu má nárok na to, aby věděl, jakým způsobem jsou sbírána a používána jeho data. Uživatelé by měli mít vhodné nástroje na ochranu a kontrolu svého soukromí online.“ Dnes je běžné, že webové stránky sbírají data o uživatelích. I když nemusí jít o nic špatného, některé stránky sdílejí uživatelská data s někým dalším. Uživatelé i tvůrci pravidel online soukromí se o tyto praktiky čím dál tím více zajímají. Tato forma sledování například umožňuje zadavatelům reklamy sledovat uživatele na internetu a doručovat jim cílené reklamní obsahy přes různé stránky způsobem, kterého si uživatelé nejsou vědomi. Minulý měsíc navrhla Obamova administrativa „Seznam práv uživatele“ z hlediska soukromí, podobné iniciativy již vyvíjela i Evropská unie. Siobhan MacDermott, chief policy officer AVG, dodává: „AVG předpokládá, že v budoucnu bude hrát uživatelovo soukromí hlavní roli, věnujeme se proto diskusím na obou stranách Atlantiku.“
Pasivní funkce „Do Not Track“ byla představena na konsorciu World Wide Web (W3C), tato funkce je však závislá na dobrovolném používání správci webů. Servisní balíček W3C s touto funkcí může být součástí základního nastavení. Vzhledem k tomu, že je jeho dodržování dobrovolné, však neposkytuje uživateli opravdovou kontrolu nad sběrem dat. Naopak nový prvek AVG „Do Not Track“ přináší uživatelům aktivní kontrolu online soukromí. Informuje ho a nabízí mu možnost blokovat sledování soustavně, nebo ho zapínat a vypínat podle potřeby.
Noví zákazníci, kteří si aktualizovali AVG FREE nebo placené bezpečností produkty z roku 2012 posledním servisním balíčkem, jsou automaticky chráněni před stránkami a sítěmi, které nabourávají jejich soukromí. Uživatelé mohou současně toto základní nastavení měnit, takže se kontrola online soukromí vrací pevně do jejich rukou. Další novou součástí servisního balíčku je funkce WiFi Guard, která nabízí ochranu při připojování k neznámé Wi-Fi síti. Některé notebooky jsou nastavené tak, aby se automaticky připojily k jakékoliv dostupné síti, což může uživatele vystavit bezpečnostnímu riziku. Pokud by například kyberzločinci napodobili Wi-Fi hotspot se jménem populárního řetězce kaváren, hotelu nebo veřejného poskytovatele Wi-Fi, mohli by bez problémů uživatele sledovat a proniknout jeho bezpečnostní ochranou. Po instalaci servisního balíčku k AVG 2012 bude vyskakovací okno uživatele varovat, že se zařízení snaží spojit s veřejným Wi-Fi zdrojem, který nebyl nikdy předtím využit.
Servisní balíček pro AVG 2012 lze zdarma stáhnout na „www.avg.com/download“ pro níže uvedené produkty:
• AVG Premium Security 2012;
• AVG Internet Security 2012;
• AVG Anti-Virus 2012;
• AVG Anti-Virus FREE.
Další informace o produktu najdete na adrese blogs.avg.com/product-news.
Messenger WhatsApp má mnoho funkcí pro zjednodušení komunikace. Mimo jiné si v něm můžete…
Sada freewarových systémových utilit Microsoft PowerToys zjednodušuje v mnoha směrech…
Ukážeme vám zajímavý trik a specifický nástroj, který vám umožní rychle zjistit, které…
Filmová klasika, která není nikde jinde k dispozici: na webu digitální knihovny archive.org…
FBI varuje před stále častějším používáním umělé inteligence k vytváření falešných videí,…
Vypadá to, že asistentka Cortana, se kterou se mohli setkávat uživatelé Windows, půjde ještě…
PowerVia je název nové technologie výroby čipů Intelu. Tato technologie přidává separátní…
Německý úřad pro ochranu osobních údajů chce podniknout kroky po úniku dat v Tesle. Podle…